Zgłoś klasę do programu „Lubella inspiruje i edukuje”- do wygrania nagrody!

Znany i lubiany program edukacyjny „Lubella inspiruje i edukuje” w tegorocznej odsłonie skierowany jest do uczniów VI-VII klas szkoły podstawowej i II-III klas gimnazjum i ma na celu kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych uczniów w polskich szkołach. Kampania przygotowana została we współpracy z zespołem dietetyków i metodyków i realizuje ideę uczenia się przez doświadczenie.
Program inspiruje uczniów do zdobywania wiedzy poprzez angażowanie różnych zmysłów w proces uczenia się. Dzięki temu zdobyte informacje na temat roli produktów zbożowych w codziennej diecie mogą być właściwie przyswojone i zapamiętane. Specjalnie zaprojektowane trzy scenariusze lekcji angażują uczestników w samodzielne poszukiwanie informacji, zachęcają do dyskusji, zdrowej rywalizacji i sprawdzania swoich umiejętności podczas kreatywnej gry zespołowej oraz samodzielnego przygotowywania potraw.

Do programu może dołączyć dowolna liczba nauczycieli i klas z danej szkoły. Nauczyciele koordynujący mogą zgłosić swoją klasę do programu wypełniając krótki formularz zgłoszeniowy na stronie www.lubella.edu.pl lub potwierdzając zgłoszenie w trakcie rozmowy telefonicznej. Następnie opiekunowie otrzymują drogą mailową komplet materiałów edukacyjnych, wśród których znajdą się scenariusze lekcji, prezentacja multimedialna, szczegółowe instrukcje i karty do gry.
Każda szkoła, która weźmie udział w tegorocznym programie „Lubella inspiruje i edukuje”, a także wypełni ankietę podsumowującą na stronie www.lubella.edu.pl, otrzyma Certyfikat potwierdzający jej udział i zaangażowanie w edukację na temat zasad prawidłowego żywienia.
W programie edukacyjnym „Lubella inspiruje i edukuje” zdobywa się nie tylko wiedzę i fantastyczną zabawę – można także zawalczyć o nagrody. W tym roku jest to wyjątkowo proste! Aby zgłosić klasę do konkursu wystarczy, że nauczyciel: przeprowadzi trzy lekcje według załączonych scenariuszy, wypełni ANKIETĘ podsumowującą program i prześle zgłoszenie do konkursu mailem na adres: konkurs@lubella.edu.pl lub dokona zgłoszenia poprzez stronę. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody oraz warsztaty z ekspertem kulinarnym Lubella Michałem „Maglem” Myszkiewiczem.
Dodatkowe informacje na temat programu znajdują się na stronie internetowej: www.lubella.edu.pl.
Dorota Bernat