Nowa książka Moniki Honory – lekko i zdrowo żyć

Monika Honory, która stworzyła metodę odchudzania opartą na zupach, jest autorką książki  „Życie bez efektu jo-jo, czyli lekka kuchnia Moniki Honory”. Czytelnicy znajdą w niej smaczne i proste przepisy, eksperckie porady na temat gotowania oraz pomysły na to, jak zdrowo żyć – to tylko część z inspiracji w niej zawartych.

„Życie bez efektu jo-jo, czyli lekka kuchnia Moniki Honory” to książka dla każdego, kto szuka sposobu na skuteczną i bezpieczną dla organizmu utratę wagi. Publikacja zwraca szczególną uwagę na najważniejsze czynniki z punktu widzenia osób odchudzających się, m.in. właściwe przygotowanie czy motywacja do walki z kilogramami. Monika, krok po kroku prowadzi czytelnika przez drogę do osiągnięcia własnego sukcesu, na każdym etapie dzieląc się wskazówkami. „Pisząc książkę <<Życie bez efektu jo-jo(…)>>, zależało mi na zebraniu w jednym miejscu wszystkich najciekawszych i najbardziej przydatnych wskazówek dla każdego, kto chce pozbyć się nadmiernych kilogramów. Z własnego doświadczenia wiem, że są osoby, które nawet nie podejmują próby walki z kilogramami, ponieważ boją się podjąć wyzwania – obawiają się porażki. Jestem zwolenniczką teorii, że odchudzanie to pokonanie swoich własnych słabości, dlatego też z myślą o tych wszystkich niepewnych siebie oraz swoich możliwości ludzi napisałam tę książkę” – tłumaczy Monika Honory, ekspert ds. odchudzania  i autorka Programu Przemian.

W rozdziale „Śpiesz się powoli” znajduje się wyjaśnienie, dlaczego utrata wagi powinna być procesem stopniowym, odbywającym się w zgodzie z tempem i potrzebami organizmu. W tym miejscu Monika tłumaczy jak można wprowadzić zmiany do codziennego życia. „Poradnik ekspresowego gotowania” to nic innego jak przewodnik po świecie kuchni. W tej części znajduje się sporo podpowiedzi dotyczących tego, jak gotować prosto, szybko, ale przede wszystkim smacznie. Rozdział „Niezbędnik Zupomaniaka” to zbiór bardzo przydatnych porad, które pomogą rozpocząć prowadzenie zdrowego stylu życia. W tej części znajdują się odpowiedzi na pytania, takie jak: Czy warto jeść zupy typu krem? Czemu należy zastąpić kostki rosołowe jednoskładnikowymi przyprawami? Dodatkowo, rozdział ten zawiera listę najważniejszych przypraw i ziół, po które warto sięgnąć podczas odchudzania.

Na potrzeby książki Monika przygotowała 100 zupełnie nowych, wyjątkowych przepisów na smaczne zupy oraz lekkostrawne dania obiadowe. „Jednym z celów <<Życie bez efektu jo-jo(…)>>, było zainspirowanie osób odchudzających się do wspólnego gotowania i spędzania czasu z najbliższymi przy stole. Chciałam odczarować mit, że tracąc kilogramy nie wolno nic jeść. Czytając moją książkę dowiedzie się, że niemożliwe po prostu nie istnieje” – dodaje Monika Honory.

Książka „Życie bez efektu jo-jo, czyli lekka kuchnia Moniki Honory” dostępna jest na stronie www.MonikaHonory.pl, a także w wybranych księgarniach na terenie całego kraju.
źródło: newsrm.tv