Trwałe i ponadczasowe meble ogrodowe

W ogrodach i na tarasach królował kiedyś rattan. Te czasy coraz bardziej odchodzą do przeszłości. Dzisiaj meble przeznaczone na zewnątrz są starannie projektowane w wielu różnych formach.Ich design śmiało czerpie z mebli przeznaczonych do wnętrz. Dzięki temu urządzona nimi przestrzeń staje się naturalnym przedłużeniem domu i zapewnia ten sam komfort i elegancję.

Firmie Loncudało się stworzyć unikalny styl.Tutaj elegancja łączy się̨
z wyrafinowanym podejściem do komfortu i funkcjonalności. Projekty Lonccechuje nowoczesność i ponadczasowość. Wszystkie odzwierciedlają̨ wartości, które od dawna wyróżniają̨ holenderski design. W kolekcjach outdorowych zwraca uwagę uhonorowany prestiżową nagrodą RedDot fotel Seaser o organicznej formie – wygodny niski mebel ma opływowy kształt, a wysokiej jakości materiał doskonale sprawdza się na w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych.

Jednak prawdziwą gwiazdą mebli przeznaczonych na zewnątrz spod znaku Lonca jest kolekcja Clip-board. W tym projekcie marka przekształciła jedną z najstarszych konstrukcji meblarskich – stół na kozłach. Powstał pomysłowy system stołków i ławek, które sprawdzą się zarówno w prywatnym ogrodzie, jak i na tarasie hotelu.

Blat i siedzenie linii Clip-board składają̨ się̨ z oddzielnych desek, z kolei trapezowe stojaki to spawana konstrukcja z rur stalowych. Wszystkie elementy skonstruowane są tak, aby można było je w łatwy sposób przechowywać. Choć stoły na kozłach to jeden z pierwszych rodzajów stołów, jakie kiedykolwiek wymyślono, Clip-board wyróżnia się nowoczesnym designem.

Kubikoff założyli pochodzący z Rotterdamu bracia Gino i Matthieu Lemson. Ważna pozycje w ofercie firmy zajmuje kolekcja Toou, zaprojektowana przez szwajcarskiego designera Simone Viola. Znajdziemy w niej linię krzeseł Joi, składając się z trzech modeli, które różnią się inaczej ukształtowanymi oparciami. Rama wykonana jest z polipropylenu, a siedziska pokryte są tkaniną w pięciu różnych kolorach, którą można po zdjęciu prać.

HOUE to duński dom projektowy, który w swoich propozycjach łączy wysoką jakość, innowacyjny design i przystępną cenę. Modele duńskiego producenta nadają̨ się do użytku w ogrodach i na tarasach. Wśród propozycji marki zwracają uwagę krzesła ogrodowe CLICK. Meble z tej serii wykonane są z elementów z tworzywa sztucznego połączonych z metalowymi dodatkami pokrytymi farbą proszkową oraz drewnianymi częściami z bambusa. Uzupełnieniem przyjętej z uznaniem serii CLICK jest nowa linia mebli ogrodowych CLIPS, charakteryzują̨ się szerokimi elementami z tworzywa sztucznego przytwierdzonymi do aluminiowej ramy. Meble CLIPS są lekkie i proste, a przy tym niezwykle eleganckie. A dodatkowo nowoczesne materiały zapewniają im trwałość.
Jarosław Kril