Na czym polega oferta wykończenia pod klucz domu lub mieszkania?

Deweloperzy coraz częściej wykańczają wnętrza pod klucz. Dla osób decydujących się na kupno mieszkania w stanie deweloperskim, wsparcie doświadczonej pracowni architektonicznej jest bezcenne. Usługa cieszy się coraz większym zainteresowaniem, ze względu na to, że projekt dostosowany zostaje do indywidualnych potrzeb, a jego realizacja wykonywana jest przez sprawdzoną ekipę, a ponadto odchodzi obowiązek nadzorowania przebiegu prac.

Żyjemy w czasach, w których czas odgrywa coraz większą wartość. Nadmiar obowiązków i ciągły pośpiech sprawia, że staramy się delegować coraz więcej zadań. Podobnie jest w przypadku kupna i wykończenia mieszkania. Możliwość zakupu nieruchomości, organizacji kredytu oraz projektu i realizacji aranżacji wnętrz w jednym miejscu, stało się coraz bardziej pożądaną usługą. W wykańczaniu wnętrz pod klucz specjalizuje się między innymi warszawska pracownia Decoroom. Jak wygląda współpraca z biurem od strony dewelopera?

Jaki jest schemat działania?

Każdy deweloper ma inne wymagania i oczekiwania wobec biura projektowego. Do każdej współpracy pracownia podchodzi w sposób indywidualny i elastyczny. Wspólnie z partnerem dobierają najlepszy schemat działania, sprostający potrzebom nawet najbardziej wymagających inwestorów. Możliwe jest stworzenie przez pracownię kilku koncepcji układów funkcjonalnych – architekt przedstawia lokal w różnych układach funkcjonalnych. Sugeruje też najlepsze rozwiązania w salonie, kuchni, sypialni, łazience. Istotne jest także wsparcie procesu zmian lokatorskich: dzięki współpracy z biurem projektowym, klienci mogą przy pomocy architekta zaprojektować nowe układy pomieszczeń w lokalu, który kupili.

Pracownia może również odpowiadać za stworzenie moodboardu w biurach sprzedaży, na których są rzuty lokali z wybranymi przez architekta inspiracjami oraz materiałami, a także stworzenie wizualizacji lokali – na początku współpracy architekt może zaproponować wykończenie zgodnie z wybranym stylem i przygotować wizualizacje pomieszczeń.

Deweloper może otrzymać gotowy projekt zmian lokatorskich. Architekci Decoroom wspierają działania w zakresie projektu i są w stanie przygotować projekt techniczny zgodnie z wytycznymi dewelopera.

Zakres usług może obejmować  także wykończenie lokalu pokazowego dla klientów zainteresowanych kupnem mieszkania. W lokalu pokazowym mogą odbywać się spotkania z klientami. Decoroom oferuje również udostępnienie Showroomu, w którym klienci mogą zapoznać się z ofertą. Zakres współpracy jest bardzo elastyczny i zależy od indywidualnych potrzeb dewelopera.
Magdalena Jankowska