Funkcjonalne i designerskie stoły z BM Housing

Szuflada na laptopa, stacja do ładowana smartfona, przepusty na kable. Nie jest to część opisu jakiś nowych elektronicznych gadżetów, które pojawiły się właśnie na rynku. Te rozwiązania znajdziemy w jednych z najbardziej podstawowych mebli jaki znamy, a mianowicie w stołach. Według holenderskich projektantów stół powinien nadążać za potrzebami współczesnego życia.
Propozycje dostępne w BM Housing pokazuje jak w udany sposób połączyć nowoczesną technologię z dobrym designem.

Spoinq
Stół Wessel
Wessel to linia stołów w bardzo charakterystycznym dla marki Spoinq stylu. Holenderski producent celuje w łączeniu w swoich projektach różnych materiałów zgodnie z filozofią „mix&match”. Wessel to stoły dostępne z dwoma kształtami drewnianych blatów– kwadratowy i okrągły – umieszczonych na pojedynczej metalowej nodze. Zaletą Wessel jest możliwość regulowania wysokości blatu, stąd mebel może służyć również jako stolik barowy.

Stół Swan
Stól Swan powstał w studiu projektowym holenderskiego designera Projekt Marc Th. van der Voorn dla marki Spoinq. Inspiracją do jego projektu był tradycyjny trójnóg. Wykonany jest w całości z drewna dębowego. Kształt stołu, przywodzący na myśl deskę kreślarską, ma bardzo męski charakter i odwołuje się do idei ruchu. Głównym elementem przyciągającym uwagę są oryginalnie zaprojektowane nogi połączone z blatem przy pomocy dodatkowych wsporników. Połączenie podstaw mebla z blatem pod kątem zapewnia mu wyjątkową stabilność. Duży stół (200x95x75) idealnie sprawdzi się zarówno w nowocześnie urządzonych mieszkaniach, jak również
w salach konferencyjnych.

Lonc
Stół a-Lowha
A-Lowha to seria 9 stołów i stolików produkcji holenderskiej marki Lonc. Zaokrąglone blaty oraz delikatne, ustawione pod kątem nogi tonawiązanie do estetyki mebli z lat 50. i 60., jednak cała linia ma zdecydowanie współczesny charakter.( A-Lowha sprawdzi się zarówno w nowocześnie urządzonych wnętrzach domów i mieszkań, jak i biurach i salach konferencyjnych – stoły mają odpowiednie przepusty na kable. Wykonanie blatów z trwałej płyty laminowanej i nóg ze stali nierdzewnej powoduje, że wszystkie modele serii z powodzeniem mogą być stosowane jako meble outdorowe.
Jarosław Kril