VI edycja Eko Okna Cross po Ziemi Pietrowickiej

20 stycznia odbyła się VI edycja Eko Okna Cross po Ziemi Pietrowickiej. Tego dnia zawodnicy pokonali trasę liczącą 10 km. Wśród uczestników tradycyjnie znaleźli się przedstawiciele firmy EKO-OKNA S.A. Przedsiębiorstwo z Kornic było współorganizatorem wydarzenia.

Nie przeszkodziła im niska temperatura oraz niełatwa trasa wiodąca polami, przez las i drogą asfaltową. Biegacze, którzy w ten wyjątkowy, sobotni dzień wystartowali w szóstej edycji Eko Okna Cross po Ziemi Pietrowickiej z dumą i satysfakcją ukończyli mierzący 10 km odcinek. Organizatorami wydarzenia byli UKS „Start” Pietrowice Wielkie, Gmina Pietrowice Wielkie oraz EKO-OKNA S.A.

W sobotę, punktualnie w południe na linii startu ustawiło się blisko 250 biegaczy. Najszybciej wymagany dystans pokonał Kamil Kalus – 00:35:53 (M20), drugi do mety dotarł Mariusz Dyczek – 00:35:56 (M30), a zaraz za nim Dariusz Firlej – 00:36:12 (M40). Pośród kobiet pierwsza dobiegła Elżbieta Lewicka – 00:41:55 (K40), druga Beata Wrońska – 00:43:30 (K30), a trzecia Sabina Wojtaszewska – 00:44:25 (K30).

W biegu udział wzięło ponad 20 przedstawicieli EKO-OKNA RUNNERS, którzy walczyli także w osobnej klasyfikacji Mistrzostw Pracowników EKO-OKNA S.A. Pośród nich znalazła się Patrycja Lechocka, która zdobyła 2 miejsce. – Jest to mój drugi start w Eko Okna Cross po Ziemi Pietrowickiej. Trasa z pewnością nie należała do najłatwiejszych, natomiast dzięki sprzyjającej pogodzie biegło mi się dobrze. Co więcej, udało mi się pobić mój rekord życiowy. Jestem bardzo zadowolona, że mogłam wziąć udział w tym spotkaniu. Wspaniała impreza i niesamowite emocje – powiedziała po zakończeniu biegu Patrycja Lechocka z EKO-OKNA RUNNERS.

Kolejnym zawodnikiem EKO-OKNA S.A., który przemierzył 10 km odcinek był Kamil Wollny. – Pogoda iście wymarzona! Nie wiało, nie padało, bardzo dobrze się biegło, dlatego też udało mi się pobić swój czas sprzed roku, co nie ukrywam bardzo mnie satysfakcjonuje. Co więcej, cieszę się, że pobiegliśmy tak liczną grupą. To bardzo ważne, by wspólnie brać udział w takich wydarzeniach i się integrować. Cieszę się, że firma nas wspiera – powiedział Kamil Wollny, biegacz EKO-OKNA RUNNERS.

Bernadeta Stós, kolejna reprezentantka EKO-OKNA S.A. do mety dotarła na pierwszym miejscu w kategorii K50. – Super, że udało mi się zdobyć pierwsze miejsce w swojej kategorii. W imprezie wzięłam udział już po raz szósty a sam bieg wspominam jako bardzo przyjemny. Była zdrowa sportowa rywalizacja, jednak dla mnie najważniejsza jest satysfakcja z pokonania trasy, ponieważ uwielbiam ruch. Poza bieganiem jeżdżę na rowerze i maszeruję. Przebywanie na świeżym powietrzu to coś, co uwielbiam robić – mówiła Bernadeta Stós z EKO-OKNA RUNNERS.

W gronie startujących „Runnersów” znalazł się także Rafał Józefiak. – W biegu biorę udział praktycznie od pierwszej jego edycji. W trakcie tegorocznej odsłony, pobiłem swój rekord życiowy. Podobnie jak poprzednicy muszę pochwalić pogodę. Było słonecznie, nie wiało i nie było śniegu, dzięki czemu biegło się przyjemnie mimo, że trasa nie była najprostsza. To wspaniałe, że możemy brać udział w takich spotkaniach poza pracą – opowiadał Rafał Józefiak z EKO-OKNA RUNNERS.

Wymagającą „dziesiątkę” przebiegł Adam Wajda, Członek Zarządu EKO-OKNA S.A. – Bardzo się cieszę, że tak liczna grupa EKO-OKNA RUNNERS wystąpiła w tegorocznej edycji. Jest nas coraz więcej. Nasi zawodnicy sukcesywnie biorą udział w prestiżowych imprezach biegowych. Zawody były dużym wyzwaniem, trasa wymagała kondycji, sprawności fizycznej oraz energii. Niesamowite przeżycie! – podsumował Adam Wajda, Członek Zarządu EKO-OKNA S.A.

Wyniki EKO-OKNA RUNNERS

1 miejsce – Bernadeta Stós (K50) z czasem 00:56:38
3 miejsce – Sebastian Strzelczak (M40) z czasem 00:38:00
3 miejsce – Rafał Góryński (M20) z czasem 00:39:30
4 miejsce – Agnieszka Rębisz (K40) z czasem 00:47:10

Mistrzostwa Pracowników EKO-OKNA S.A.

Mężczyźni
1 miejsce – Sebastian Strzelczak z czasem 00:38:00
2 miejsce – Rafał Góryński z czasem 00:39:30
3 miejsce – Krzysztof Czekała z czasem 00:41:04

Kobiety
1 miejsce – Agnieszka Rębisz z czasem 00:47:10
2 miejsce – Patrycja Lechocka z czasem 00:47:49
3 miejsce – Aleksandra Kulak z czasem 00:52:17

Kategoria mieszkańcy gminy Pietrowice Wielkie
2 miejsce – Magdalena Herud z czasem 00:55:33
Magdalena Matusiak