8 listopada – Dzień Zdrowego Śniadania

To wyjątkowe święto można zaznaczyć sobie w kalendarzu i obchodzić co roku, a najlepiej codziennie.  Śniadanie  jest najważniejszym posiłkiem, bo daje nam energię na wiele godzin. Dlatego właśnie powinno być nieodłącznym elementem każdego ranka.
Szczególnie ważne jest dla dzieci, gdyż są aktywne, spędzają wiele godzin w szkole i po spożytym śniadaniu lepiej przyswoją sobie wiedzę. Pełnowartościowe śniadanie zapewni im odpowiednią porcję energii niezbędnej do działania.

Dzień Zdrowego Śniadania to dobry moment, by przypomnieć jak ważną rolę w naszej diecie pełni ten posiłek. Od niego zależy nasze samopoczucie i energia, z jaką rozpoczniemy dzień. Wspólne, rodzinne śniadanie powinno stać się naszym dobrym nawykiem. Do jedzenia śniadań warto zachęcić dzieci, które o poranku bywają marudne i zazwyczaj niechętnie siadają do stołu. Jak to zrobić? Dzieci uczą się przez naśladowanie, dlatego istotną rolę odgrywa tu wpływ modelowania, czyli obserwowania dorosłych przez dziecko. Wspólne śniadanie z opiekunem, oparte na tym samym jadłospisie jest ważne, ponieważ w ten sposób pokazujemy, że wszyscy odżywiamy się podobnie.

Nie zapominajmy także, że rodzinne śniadanie to również znakomita okazja do tego, by celebrować wspólnie spędzany czas i budować więzi rodzinne – podkreśla psychodietetyk Anna Paluch.

Jak sprawić, by poranki z dziećmi obyły się BEZ nudy i BEZ marudzenia? Warto sięgnąć po płatki zbożowe od Lubelli, które są nie tylko pyszne, ale także pełne wartościowych składników. Łączą one w sobie wysokiej jakości składniki – bo Lubella czerpie ze zboża wszystko co najlepsze! Płatki pozbawione są oleju palmowego i syropu glukozowego, natomiast zawierają pełne ziarno błonnika (niezbędnego dla organizmu). Stanowią również bogactwo witaminy B1 i wartościowych minerałów tylko z natury, takich jak np.: mangan, fosfor, cynk czy żelazo. Serwując płatki śniadaniowe od Lubelli, możemy mieć pewność, że to doskonała propozycja na wartościowe śniadanie dla całej rodziny!

Przepisy na deser z dodatkiem płatków śniadaniowych:

http://bezale.pl/2018/11/08/nalesnikowa-zapiekanka-z-granatem-i-platkami/

http://bezale.pl/2018/11/08/migdalowy-pudding-z-platkami-bananem-i-chia/
MB