Jak Pekao Leasing wspiera młode talenty?

Pekao Leasing wspiera młodzież z pasję, mającą zapał do rozwijania swoich umiejętności. Jedną z takich osób jest 15- letni Bartosz Lenk – młody twórca gier dla młodzieży. Do tworzenia coraz to nowszych i lepszych gier, potrzebuje odpowiedniego sprzętu oraz szkoleń. Pod koniec czerwca od Pekao Leasing otrzymał zestaw kursów, szkoleń i profesjonalną kamerkę internetową, które pomogą mu w rozwijaniu umiejętności programowania.

Inwestycja w talent wymaga nie tylko czasu, ale również pieniędzy. Nie zawsze młodych i ambitnych ludzi stać na najlepsze i jednocześnie najdroższe sprzęty oraz oprogramowanie. Dlatego tak istotne jest, aby wspierać młodych i zdolnych w ich działaniu. Jedną z takich osób jest Bartosz Lenk – piętnastolatek, który w 2019 roku wypuścił na rynek już czwartą swoją grę dla młodzieży. EsportEmpire to gra, w której wcielamy się we właściciela drużyny esportowej. Poprzez rozwijanie swoich umiejętności, zdobywamy pieniądze, które pozwalają na tworzenie coraz to lepszych zespołów. Pekao Leasing zauważyło u Bartosza potencjał i postanowiło wesprzeć chłopca w rozszerzaniu pasji.

Bartek to bardzo bystry i twórczy chłopak. Jesteśmy pod dużym wrażeniem jego umiejętności w tak młodym wieku. Zobaczyliśmy w nim duże zaangażowanie i pasję. Widać, że mimo młodego wieku wie, co chce robić w przyszłości i udoskonalać swoje umiejętności. Zawsze będziemy wspierać młodych i zdeterminowanych ludzi, którzy pragną osiągnąć sukces. Mamy nadzieję, że kursy i szkolenia, które mu podarowaliśmy, pomogą mu w doskonaleniu swoich umiejętności, a dzięki profesjonalnej kamerce internetowej będzie mógł nagrywać coraz lepsze materiały o grach– Bartosz Węsierski, Członek Zarządu Pekao Leasing.

Darowizna została przekazana Bartoszowi oraz jego mamie z końcem czerwca 2020 roku.
Magdalena Pytkowska