Figurki 3D do makiet

Figurki 3D do makiet

Drukarki 3D sprawdzają się niemal w każdej dziedzinie życia. Wytwarzane figurki 3D służą również do rekonstrukcji historycznej bitwy. Na stronie Hey Its You jest możliwość zamówienia wojska oraz innych elementów, a producent odtworzy każdy detal. Jednak, żeby stoczyć walkę, potrzebujemy makiety, którą wykorzystamy do rekonstrukcji wydarzeń wojennych.

Jak zrobić makietę?

Chcąc toczyć historyczną bitwę, warto zrobić makietę, ponieważ będzie spełniała nasze oczekiwania. Przygotowujemy ją na podstawie wiarygodnego źródła. Potrzebujemy zdjęć, na podstawie których zrekonstruujemy wydarzenie. Makietę możemy wykonać w programie graficznym, a następnie wydrukujemy w kilku elementach na solidnej podstawie. Wystarczy zlecić usługę w drukarni online, ale są również firmy, które realizują tego rodzaju zlecenia. Możemy też ręcznie wykonać makietę. Wykonanie pola bitwy wymaga stworzenia odpowiedniej scenerii, więc zaczynamy od zrobienia szkicu.

figurki 3d

Mając już projekt, musimy wykonać podstawę, do której przymocujemy wszystkie elementy. Podkład zrobimy ze styropianu, płyty gipsowo-kartonowej lub innego materiału. Pole bitwy pokrywamy farbami w odpowiednich kolorach. Na tak przygotowanym podłożu, umieszczamy wszystkie elementy. Jeśli są trwałe, jak drzewa, domy itd. mocujemy je klejem. Do wykonania stałych i ruchomych przedmiotów, przydatne są: kora, wysuszona trawa, papier ścierny, listewki, kołki, pianka. Wystarczy poszperać w starociach, by znaleźć właściwe materiały. W Hey It’s You zamówimy brakujące elementy.

Jak zamówić figurki 3D do rekonstrukcji bitwy?

Mając przygotowane pole bitwy, zamawiamy w Hey It’s You! figurki 3D, które staną się postaciami w rekonstruowanej wojnie. Możemy je sami malować, dzięki czemu nadamy mundurom wojskowym i wszystkim elementom umieszczonym na makiecie oryginalną kolorystykę. W ten sposób odegramy zwycięską walkę z Turkami, Tatarami, Krzyżakami, Szwedami czy innymi wrogami. Jeśli dodamy dźwięk, uzyskamy jeszcze lepszy efekt. Wszystko zależy od naszej kreatywności, ale też cierpliwości.

Miniaturki uczestników wojny w 3D wyglądają bardzo realistycznie, ponieważ modele wykonywane są, z zachowaniem wszystkich, nawet najmniejszych detali. Figurki 3D do makiet stają się coraz popularniejsze, bo odtwarzanie bitew w grupie przyjaciół, pozwala doskonale spędzać wolny czas. Przy okazji, jest okazja, żeby poznać historię Polski czy innego kraju. Można zrekonstruować walki Wikingów czy wojny toczone w miejscach, które już nie istnieją. Zanim jednak przystąpimy do projektu, musimy zapoznać się z faktami historycznymi.