Latino Dance charytatywnie na Arenie RAFAKO w Raciborzu

14 października na Arenie RAFAKO odbyło się charytatywne Latino Dance. Impreza rozpoczęła się o godz. 16.00. 5 instruktorów Akademii Fitness przygotowało dla uczestników 2-godzinny maraton latino.

– Oprócz masy spalonych kalorii i litrów wylanego potu nasi uczestnicy przede wszystkim dobrze się bawili i zyskali szeroki uśmiech już na cały kolejny tydzień – mówi Karina Jarosz, jedna z instruktorek prowadząca w tym dniu zajęcia latino. – Wycisnęliśmy z uczestników siódme poty – dodają z uśmiechem Ania Kocoń – Śliwa, Agnieszka Stępkowska, Joanna Głombik i Grzegorz Sumik, którzy również prowadzili charytatywne zajęcia latino dance. W tym dniu oprócz energicznych ćwiczeń można było nabyć za „cegiełkę” pyszne domowe ciasta przygotowane przez Radę Rodziców SP3 w Raciborzu, a raciborskie wodociągi ZWiK serwowały wodę.

– Mimo, iż jest to nasza pierwsza tego rodzaju charytatywna impreza w Raciborzu jesteśmy miło zaskoczeni, że mieszkańcy tak mocno zaangażowali się w pomoc dla Mateusza i tak licznie przybyli na naszą taneczną akcję oraz bezinteresownie wsparli ją finansowo – mówi Joanna Armatys, organizatorka wydarzenia i właścicielka Akademii Fitness.
Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na leczenie Mateusza Giedy, raciborzanina chorującego na raka mózgu. – Już za kilka dni otrzymamy informację z fundacji „Iskierka” o sumie zebranychpieniędzy podczas całej akcji. Dziękujemy klientom Akademii Fitness, pracownikom SP3 w Raciborzu, OSiR Racibórz oraz wszystkim firmom, które ufundowały na ten dzień fanty. Dodatkowe podziękowania kierujemy do firmy Kolgraf za poligrafię i firmie S-STAGE za udostępnienie sceny. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszej akcji, za Waszą pomoc i wsparcie. Dzięki Wam Mateuszek będzie mieć szansę na dalsze leczenie – mówi Marek Armatys, właściciel Akademii Fitness.
Organizatorem wydarzenia byli Akademia Fitness oraz Szkoła Podstawowa nr 3 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Raciborzu oraz OSiR Racibórz.
Aneta Dulba
Zdjęcia: Akademia Fitness