Terapia sianem z użyciem olejków poprawia zdrowie

Ludzie od zarania dziejów szukali w przyrodzie, a zwłaszcza w bogatym świecie roślin, źródeł substancji o uzdrawiających właściwościach. Nasze babcie i prababcie zawsze mawiały, że nie ma nic zdrowszego niż spanie na sianie! I jak widać, miały rację. Terapia sianem to cały rytuał, w którym na pierwszym miejscu postawiono na siłę przyrody.
– Wykorzystując doskonałą wiedzę naszego zielarza postanowiliśmy zadbać o zdrowie gości w naturalny sposób i wykorzystać wyraźne i silne właściwości siana, o których większość ludzi nigdy nie słyszała. Tylko gruntowna wiedza medyczna i biologiczna, dostęp do czystych linii poszczególnych gatunków radawskich traw, znajomość metod suszenia (zarówno od strony fizycznej, jak i chemiczno-farmaceutycznej), talent i wiedza zielarza zapewniły otrzymanie mieszanki siana o pożądanych właściwościach, która jest stosowana w Terapii sianem – mówi Joanna Preisner, właścicielka hotelu Bacówka Radawa & SPA****, w którym wprowadzono terapię do oferty.

Podczas terapii wykorzystywane są naturalne olejki, stworzone własnoręcznie przez zielarza Hotelu Bacówka Radawa & SPA****. Dzięki regularnym zabiegom olejami, zostanie pobudzony nasz układ krążenia, ukoimy system nerwowy i wzmocnimy muskulaturę, a dodatkowo oleje wspierają trawienie, oczyszczają krew i dotleniają komórki ciała. Łagodne masaże olejowe głęboko i trwale uspokajają myśli oraz rozluźniają ciało. Poprzez długotrwały proces gotowania z różnymi ziołami i kilkukrotnej filtracji oleje te uzyskują delikatną strukturę, która pomaga przeniknąć przez pory w skórze i głęboko przez tkankę łączną.
Magdalena Pytkowska