Nowe linie podłóg laminowanych i winylowych

Producent Quick-Step z początkiem roku wprowadza zupełnie nową kolekcję parkietów oraz udoskonalone wersje swoich podłóg laminowanych i winylowych. Klienci mogą spodziewać się wielu innowacyjnych rozwiązań, ciekawych dekorów i luksusowych motywów. Za wszystkimi propozycjami stoi unikalny proces projektowania Quick-Step. Przyjrzyjmy się zatem, co w kwestii projektowania podłóg niesie ze sobą 2018 rok.
Quick-Step od lat wprowadza na rynek podłogi łączące walory estetyczne i funkcjonalne – propozycje, które są trwałe, ale równocześnie bezkompromisowo piękne. Jak Quick-Step bezustannie potrafi wprowadzać innowacje, udoskonalać swoje produkty i szukać inspiracji dla nowych kolekcji?

Od inspiracji do innowacji
Odpowiedź jest jednocześnie prosta i… złożona: cały proces rozpoczyna się od znalezienia źródła inspiracji. Naszych projektantów może poruszyć coś z najnowszych wydarzeń społeczno-gospodarczych, albo trendy w modzie, architekturze, czy projektowaniu.

Na dalszym etapie szukamy gatunku drewna lub rodzaju kamienia, których wygląd w wierny sposób oddaje pomysł projektanta, i które posłużą jako podstawa projektu paneli lub płytek Quick-Step. W ten sposób dochodzimy do unikalnego procesu projektowania stosowanego przez Quick-Step: oryginalne wzory są ręcznie przetwarzane w celu osiągnięcia wymarzonego efektu.

W przypadku winylu i laminatu, przetworzone oryginały są skanowane, a następnie doskonalone cyfrowo w celu uzyskania idealnej równowagi w strukturze i kolorze. Detale takie jak ziarna lub słoje są usuwane lub duplikowane. Model krok po kroku nabiera kształtów, by w końcu stać się szczegółowym projektem, który finalnie posłuży w produkcji podłogi. Nowa kolekcja Quick-Step
to wynik wielu takich badań, analiz technicznych i burz mózgów projektantów…

Luksusowy wygląd i charakter
Zespół projektantów Quick-Step ściśle śledzi bieżące trendy. Przygotowując najnowszą kolekcję, zwróciliśmy uwagę na powracającą wśród konsumentów fascynację luksusowymi elementami wystroju – dzisiaj często przyciągają nas wysokiej jakości i kosztowne materiały, takie jak marmur, złoto i aksamit.
Ale jak sprawić, żeby tak szykowne rozwiązania wyglądały naturalnie we współczesnych wnętrzach? Najlepiej rozpocząć od doboru właściwej podłogi – w końcu to podstawa każdego wnętrza. Quick-Step wprowadza wiele przyciągających wzrok modeli podłóg, które wpisują się właśnie w ten trend.

Intensywne wnętrze
Nic nie wnosi tyle naturalnego uroku i luksusu do domu, co drewno. Dlatego jego autentyczny wygląd stanowi podstawę nowej kolekcji parkietów Intenso. Intenso opiera się na węgierskim projekcie punktowym – wzorze, który niegdyś zdobił najpiękniejsze pałace i dworki, a dziś znów wraca do łask.

Podobnie jak w kolekcji Variano, panele o różnych szerokościach, wykończeniach i strukturach zostały starannie dobrane tak, aby stworzyć piękną, zrównoważoną całość. Uzyskany w ten sposób ponadczasowy wygląd wnosi do domu klasę i elegancję, jednak sprawdza się równie dobrze we współczesnym wnętrzu.

Podłogi Intenso dostępne są w czterech różnych kolorystykach: od delikatnych pustynnych odcieni po ciemne i intensywne barwy. Panele składające się połączonych fragmentów drewna montuje się z pomocą Uniclic, unikalnego systemu instalacyjnego Quick-Step, dzięki czemu można je znacznie łatwiej i szybciej zainstalować niż klasyczną węgierską podłogę punktową.

Unikalne wzory
Kolekcja Palazzo, z długimi i szerokimi panelami, została poszerzona o nowy wzór: ciemno-brązowe panele MidnightOak. Inspiracją dla tej podłogi jest dąb bagienny – rzadki gatunek drzewa, który swój niezwykły wygląd zawdzięcza naturalnym procesom chemicznym.
W zależności od tego, jak długo dąb poddawany jest warunkom naturalnym (czasami nawet tysiące lat), garbniki drewna różnie reagują na żelazo i minerały znajdujące się w bagiennym podłożu. Wynikiem procesu jest głęboki, ciemny kolor z szeroką gamą żywych odmian kolorystycznych.

W celu przygotowania modelu podłogi, projektanci musieli odnaleźć idealny dąb bagienny. Następnie opracowali proces, który pozwolił im uzyskać panele, których wygląd idealnie oddawał charakter oryginału. Panele o rdzawym zabarwieniu były poddane szczotkowaniu i dalszemu procesowaniu w celu uzyskania żywego połączenia barw i struktur.

Subtelny winyl
Poprzednie kolekcje Quick-Step udowodniły już, że podłogi winylowe mogą być niezwykle stylowe. Skojarzenie z “plastikowym” wyglądem dawno poszło już w niepamięć. AmbientClick to kolekcja płytek winylowych o fascynująco realistycznych wariacjach kolorów. Na początku roku do oferty trafia sześć nowych wzorów.
Inspiracją dla podłogi Carrara był marmur z kamieniołomu w miejscowości Carrara we Włoszech. W przeciwieństwie do prawdziwego, delikatnego i bardzo kosztownego marmuru, podłogi winylowe są odporne na zarysowania i zalania. Są przy tym unikalnie piękne i praktyczne. Inną ciekawą nowością, obok podłóg inspirowanych wyglądem betonu i kamienia naturalnego, są płytki przypominające lastryko.

Idealne rozwiązanie do łazienek i kuchni
Trwała, uniwersalna, łatwa w utrzymaniu i przystępna cenowo: nie dziwi fakt, że podłoga laminowana jest obecnie niezwykle popularnym wyborem. Nie bez powodu – o ile prawdziwa drewniana podłoga nie najlepiej sprawdzi się w łazienkach i innych wilgotnych pomieszczeniach, antypoślizgowa i wodoodporna podłoga laminowana będzie w przypadku takich wnętrz idealnym wyborem.
Kilka lat temu Quick-Step wprowadził na rynek kolekcję Impressive: te podłogi laminowane mają wyjątkowo naturalny wygląd i niezwykle wodoodporną powłokę, co oznacza, że są one dostosowane do instalacji w wilgotnych pomieszczeniach.

Wodoodporna technologia opiera się na trzech filarach: tłoczeniu złącza w procesie produkcji, zastosowaniu warstwy wodoodpornej w złączach i wykorzystaniu wstępnie naprężonego systemu kliknięć. To sprawia, że panele są najodporniejszym na działanie wody laminatem, jaki kiedykolwiek wyprodukowano, przy równoczesnym zachowaniu autentycznego wyglądu drewna.

Technologia wspierająca wodoodporność może być teraz stosowana w panelach bez złączy. Eligna to kolekcja laminatów Quick-Step, którą można stosować w wilgotnych pomieszczeniach, takich jak kuchnia i łazienka. Niepowtarzalny przyciągający wzrok rozwiązaniem jest linii ElignaMetallic inspirowana wyglądem złotego dębu ceruse.
Jarosław Kril