Warto tegoroczną Wielkanoc spędzić w Wiedniu i Pradze

Coraz więcej Polaków spędza Wielkanoc zagranicą. Zamiast przesiadywać przy zbyt obficie zastawionym świątecznym stole, można skorzystać ze zorganizowanego wyjazdu z przewodnikiem i ze zwiedzania jarmarku wielkanocnego w Wiedniu i Pradze.
Biuro Turystyczne Mega Wakacje zaczyna przyjmowanie zgłoszeń na tegoroczną Wielkanoc. – Tak, jak w ostatnich latach spodziewamy się ogromnego zainteresowania tymi świątecznymi ofertami – zapowiada Paweł Tobolczyk z www.Mega-Wakacje.com.pl – Dlatego jesteśmy przygotowani logistycznie nawet na bardzo liczne zgłoszenia.

Wiele osób uwielbia specyficzny klimat takich świątecznych Jarmarków: kupić, nie kupić, pooglądać warto. Zwłaszcza, że organizatorzy dbają o liczne dodatkowe atrakcje, a ceny na takich Jarmarkach w pobliskich stolicach obecnie są dla Polaków już dość dostępne, bo rośnie siła nabywcza polskiej waluty i zamożność nas wszystkich.

Dla coraz większych ilości osób taki kilkudniowy wypad rodzinny do sąsiedniego lub nawet dalszego kraju już nie jest problemem.

Corocznie, zwiększone wyjazdy na wypoczynek świąteczny otwierają sezon turystyczny wiosenno-letni i jak co roku, w tych miesiącach ceny letniego wypoczynku, rezerwowanego i opłacanego z wyprzedzeniem są niższe niż w pełni sezonu. Dlatego warto już teraz “zaklepać” sobie atrakcyjne oferty. – Główne kierunki są te same, co od kilku lat: Egipt, Tunezja, Turcja, Grecja, także Włochy – wylicza Paweł Tobolczyk. – A w ostatnich dwóch latach znacznie zwiększyło się zainteresowanie wypoczynkiem w Chorwacji i Czarnogórze, a także w Bułgarii i Rumunii.

Nie brakuje chętnych do wypoczywania także w odleglejszych krajach, jak Tajlandia, Sri Lanka i Zjednoczone Emiraty Arabskie.
źródło: portalpolski.pl