Wyróżnienie dla najlepszego pracodawcy

Laureatem pierwszej edycji konkursu „Inspiratorzy Biznesu: Najlepszy Pracodawca” został EFL. Otrzymał wyróżnienie za zbudowanie stabilnej marki pracodawcy. Przyczyniły się do tego liczne działania zwiększające komfort pracy oraz umożliwiające rozwój pracowników. Prestiżowy tytuł przyznała agencja informacyjna Newseria. Wyróżnionych zostało 10 firm.

– Wyróżnienie Newserii jest dowodem na stworzenie przez EFL angażującego oraz prorozwojowego środowiska pracy. Żyjemy w pędzącym świecie, który wymaga od nas jako pracodawcy umiejętności szybkiego i efektywnego dostosowywania się do zachodzących zmian, wręcz do ich wyprzedzania. Celem EFL jest zbudowanie takiego środowiska pracy, które pozwoli pracownikowi na najbardziej efektywny podział pełnionych przez niego ról w życiu przy jednoczesnym utrzymaniu organizmu w dobrej kondycji psychiczno-fizycznej. Nasz cel realizujemy poprzez liczne projekty uruchamiane wewnątrz organizacji, m.in. takie jak program work-life balance „Doładuj baterie”. Po niemal roku od jego startu widzimy, że zaproponowane inicjatywy spotkały się z ogromnym zainteresowaniem naszych pracowników, a ponadto są też skuteczną zachętą dla kandydatów, którzy chcą wejść na pokład EFL – mówi Liwia Kwiecień, członek zarządu ds. HR w EFL.

Celem konkursu zorganizowanego przez agencję informacyjną Newseria Inspiratorzy Biznesu: Najlepszy Pracodawca jest wyłonienie najatrakcyjniejszych pracodawców, których wybiera niezależna komisja. W jej skład wchodzą Krzysztof Przybył, prezes Teraz Polska, Jolanta Augustyniak, prezes Libris Polska, dr Bogusław Feder z Akademii Liderów oraz dr Mateusz Grzesiak, redaktor Rita Schultz. Konkurs jest skierowany do firm zatrudniających powyżej 50 pracowników. Komisja docenia te organizacje, które wyróżniają się na tle rynkowym w takich obszarach jak warunki pracy, systemy motywacyjne, możliwości rozwoju pracowników oraz poziom fluktuacji pracowników.

EFL jest jedną z pierwszych i największych firm leasingowych w Polsce. W 2017 roku spółka leasingiem i pożyczką sfinansowała aktywa o łącznej rekordowej wartości 5,5 mld zł. EFL to również duży pracodawca – w całej Polsce zatrudnia ponad 600 pracowników. Leasingodawca prowadzi liczne działania zwiększające komfort pracy oraz umożliwiające rozwój pracowników. W ubiegłym roku EFL uruchomił m.in. program work-life balance „Doładuj Baterie”, który jest odpowiedzią na potrzeby pracowników w zakresie zachowania równowagi między pracą zawodową a życiem prywatnym. Takie inicjatywy jak „Dzień bez windy”, „Fruit day” czy treningi grupowe mają przyczynić się do promowania wśród personelu Grupy zdrowego trybu życia.

Ogłoszenie wyników odbyło się podczas uroczystej gali 25 kwietnia br. w Pałacu Sobańskich w Warszawie. Przed wręczeniem statuetek miały miejsce dwie debaty z udziałem laureatów. W pierwszej uczestnicy zastanawiali się, jak motywować i budować relacje, aby zatrzymać pracowników. W drugiej, z udziałem Liwii Kwiecień, członka zarządu ds. HR w EFL, prelegenci próbowali odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób pracownicy budują sukces firmy.
Maja Lidke