Jak zabezpieczyć mieszkanie, dom przed zalaniem i włamaniem?

Mamy lato, wakacje i czas urlopowy. Korzystamy z zasłużonego wypoczynku. Czekaliśmy na ten czas cały rok. Niestety wyjeżdżając  sen z powiek spędza nam bezpieczeństwo pustego mieszkania lub domu. I nie chodzi jedynie o ewentualne zagrożenie włamaniem. Straty może przynieść nieoczekiwany wyciek lub zwarcie instalacji elektrycznej. Na ratunek przychodzi nam technologia i system inteligentnego domu, dzięki któremu możemy spokojnie jechać na wakacje.

Na początku był pomysł. Inteligentny dom pierwszą formę przybrał blisko 70 lat temu w postaci Push-Button Manor, którego nazwa związana była z dużą ilością przycisków rozsianych po całym domu. Prekursorem był Amerykanin Emil Mathias. Inny ważny projekt był atrakcją kalifornijskiego Disneylandu. Wybudowany w 1957 r. Monsanto przez ponad dekadę przyciągał gości parku, ciekawych jak może wyglądać przyszłość. Co powiedzieliby o współczesnych rozwiązaniach, wiedząc o dalekiej drodze, jaką przebyła idea? Pamiętając, że jedną z porażek na tym polu zaliczył gigant – firma Microsoft, która w latach 90.wypuściła, bez sukcesu, pierwsze oprogramowanie intelligenthome przeznaczone dla systemu operacyjnego Windows 98?

Przez komórkę zamknij okno
Najnowsze rozwiązania technologiczne dają użytkownikom szereg możliwości i udogodnień. Home intelligence to zestaw innowacyjnych narzędzi, które dają poczucie bezpieczeństwa, dzięki zwiększeniu stopnia kontroli i możliwości reagowania na szereg okoliczności.- Przy użyciu smartfona możemy kontrolować nasz dom i funkcjonowanie jego poszczególnych elementów- mówi Kamil Pawlak, Paigo -Dzięki aplikacji jesteśmy na bieżąco informowani o zmianach zachodzących w danych pomieszczeniach lub usterkach, a poprzez zainstalowane kamerki możemy monitorować sytuację w naszym mieszkaniu. Zapomnieliśmy zgasić nocną lampkę? Nie zamknęliśmy okna lub nie jesteśmy pewni, czy to zrobiliśmy? Nie ma problemu.Dzięki aplikacji systemowej możemy nie tylko sprawdzić, ale także zaradzić sprawie z wysokości panelu własnej komórki. Wystarczy dostęp do internetu.

Bezpieczeństwo jest podstawą
Rynek cały czas się rozwija, a priorytetami które wyznaczyli sobie producenci są przede wszystkim bezpieczeństwo, oszczędność i funkcjonalność. W ofercie homeintelligencePaigoznajdują się m.in. nowoczesne kamery i czujniki ruchu, dzięki którym zawsze będziesz wiedział co się dzieje w twoim domu, oraz czujniki zalania. Jest to narzędzie, które daje większą kontrolę i bezpieczeństwo niż standardowe alarmy. Dodatkowo, software Paigo można aktualizować i uzupełniać o nowe elementy systemu.

Komfort na wyciągnięcie ręki
Technologia smart umożliwia wygodne sterowanie ogrzewaniem, alarmem, oknem, bramą czy roletami. Za pomocą kilku kliknięć w ekran centralki – tabletu lub smartfona można schłodzić mieszkanie przed powrotem z wycieczki lub podczas snu, a o poranku może na nas czekać świeżo zaparzona aromatyczna kawa. Dzięki różnym rozwiązaniom w ramach systemu możemy dobrać instalację najlepiej odpowiadającą naszym potrzebom i najlepiej dostosowaną do przestrzeni, w której mieszkamy, jej wielkości i kubatury.

System homeintelliegencePaigo jest dostosowany do każdej przestrzeni mieszkalnej – podkreśla Kamil Pawlak, Paigo -Jego zaletą jest to, żenie jest układem zamkniętym. Oznacza to, że użytkownik może uzupełniać raz zamontowany w jego domu lub mieszkaniu system o nowe funkcje. Co więcej, może to robić całkowicie bezkosztowo.Dom będący zawsze na wyciągnięcie ręki i aplikacji to na pewno większy spokój podczas urlopu. Wszystkich zainteresowanych zapraszam na naszą stronę, na której można m.in. zobaczyć symulację korzystania z systemu – dodaje Kamil Pawlak.
Home intelligence, czyli wartości dodane

System inteligentnego domu oferuje także gamę rozwiązań na rzecz ograniczenia zużycia energii elektrycznej i cieplnej. Począwszy od wtyczki zasilającej (power plug in), która posiada miernik zużycia energii, poprzez sterowanie oświetleniem, aż do zdalnego zamykania lub otwierania okien. Wysokość oszczędności jest związana także z wielkością gospodarstwa domowego i wariantu systemu, na jaki się zdecydujemy. Poprzez zainstalowanie specjalnych czujników ruchu można realnie zmniejszyć koszty zużycia energii, co staje się istotnym elementem domu energooszczędnego lub pasywnego. Szacujemy, że rodzina z trójką dzieci może dzięki temu w ciągu roku zaoszczędzić aż 900 zł. Nie bez znaczenia są także niskie koszty rocznego utrzymania systemu, które wynoszą ok. 38 zł miesięcznie – zaznacza Kamil Pawlak, prezes Paigo.
Paweł Adamski