Czy luksusowe meble Eichholtz są warte swojej ceny?

Eichholtz jak każda marka ma swoje bestselery. Prezentujemy te, które zdobyły serca polskich miłośników luksusowego designu. Znajdziemy je w warszawskim salonie Clue Studio.
Te wyjątkowe meble są utrzymane w stylu glamour i nowoczesnej klasyki. Zarówno meble jak i dodatki marki, wprowadzają do wnętrz zdecydowanie luksusowy charakter, a to za sprawą bogatych form i pełnych błysku wykończeń. Jednak jak się możemy przekonać popularność zdobyły też modele bardziej powściągliwe w stylu.

Lagonda – to regał o żelaznej symetrii, odwołujący się do art deco. Uwagę zwracają półki zrobione z dymnego szkła. Zamiast przechodzić przez całą szerokość mebla, załamują się po kątem prostym, a przez to nadają regałowi oryginalną geometryczną formę. Wyjątkowość tkwi w przemyślanym projekcie i najwyższej klasy materiałach.

Prostota charakterystyczna jest również dla sofy Menorca. Jej kształt to połączenie nowoczesności z klasyką, do której nawiązują biegnące dekoracyjne podwójne przeszycia. Obicie to grubo tkany, mięsisty materiał w kolorze „kamiennej szarości”. Duża sofa pozwala wygodnie zrelaksować się kilku osobom dzięki głębokim siedziskom i zestawowi sześciu miękkich poduch.

Fotel Recla – zaprasza do relaksu. Ten zgrabny model zaprojektowany jest na bazie koła. Nie jest więc zaskoczeniem obrotowa podstawa. Tu też znajdziemy nawiązanie do klasyki, czyli pikowaną poduszkę w stylu capitone. Mebel wykończony jest w modnym welurze w eleganckim odcieniu zgaszonego błękitu.

Ale Eichholtz – projekty bardziej awangardowe. Do nich zaliczyć można żyrandolShard, kojarzący się z nieregularnie oszlifowanym diamentem. Klosz składa się z nachodzących na siebie tafli niklowanego szkła dymnego. Żarówki dające ambientowe światło o ciepłym, brązowym odcieniu zamocowane zostały na ramie wykończonej w kolorze złota.

Podobnym do Shard projektem jest Galaxy. Stolik kawowy w istocie składa się z sześciu niezależnych trójkątnych elementów. Wedle uznania można je ze sobą zestawić w jeden duży stolik lub rozstawić w przypadku posiadania dużej sofy lub kilku foteli. Galaxy wyróżnia się ostrymi kątami. Podstawa jest w kolorze złota lub chromowana, natomiast blat wykonano z czarnego marmuru.

Niezwykle bogata kolekcja Eichholtz daje szerokie możliwości do wykazania się inwencją w urządzaniu wnętrz. Jest zaproszeniem do miksowania mebli i akcesoriów, dokładania kolejnych elementów, które doskonale się ze sobą łączą. Starannie zaprojektowane i produkowane z najwyższej klasy materiałów, pasować będą do prestiżowych domów i apartamentów. www.clue-studio.pl

Salon Clue Studio mieści się w Warszawie przy ul. Sytej 93. www.clue-studio.pl
Dane:
Lagonda wymiary – 108cmx29 cm; wysokość: 240cm, Cena 13 600,00 zł
Menorca wymiary – szerokość: 242cm; głębokość: 106cm; wysokość: 83cm; głębokość siedziska: 68cm; wysokość siedziska: 38cm; wysokość podłokietnika: 64 cm. Cena 16 300,00 zł
Recla wymiary –szerokość: 90cm; głębokość: 86 cm; wysokość: 72 cm; głębokość siedziska: 56cm; wysokość podłokietnika: 42cm. Cena 7 100,00 zł
Shard wymiary – średnica: 47cm; wysokość: 97cm. Cena 10 500,00 zł
Galaxy wymiary – 123cm x 141cm x; każdy element 69cm x 60cm x wysokość 45,5 cm. Cena 13 750 zł
Jarosław Kril