Firma Eurofactor Polska nagrodzona tytułem „Ambasador Gospodarki”

Tytuł „Ambasadora Gospodarki” otrzymała, firma oferująca usługi faktoringowe dla MŚP i korporacji – Eurofactor Polska. Po raz pierwszy wyróżnienie przyznał Instytut Biznesu podczas uroczystej gali – 30 sierpnia w Pałacu Sobańskich w Warszawie.

Zarządzający firmą, czy to zatrudniającą 50 czy ponad 500 pracowników, w tym momencie od swoich partnerów oczekują nie tylko kompleksowej i innowacyjnej oferty, ale przede wszystkim elastyczności i dostosowania oferty do specyfiki ich działalności. W związku z tym, możliwość elastycznego zarządzania należnościami i stały dostęp do bieżącego finansowania w ciągu roku, dla przedsiębiorców jest na wagę złota. A takie zapewniamy w Eurofactor Polska – powiedział Stanisław Atanasow, Prezes Zarządu Eurofactor Polska S.A.

Eurofactor Polska oferuje usługi faktoringowe zarówno małym i średnim przedsiębiorstwom, jak i większym firmom. To, co charakterystyczne dla firmy, to duża elastyczność w podejściu do potrzeb klientów, dopasowanie oferty do specyfiki branży w jakiej funkcjonują i skali ich działalności. Rosnąca rola faktoringu jako narzędzia finansowego wspierającego prowadzenie biznesu, zarówno w czasach stabilizacji ekonomicznej jak i dekoniunktury powoduje, że każda z liczących się w branży firm musi zbudować ofertę, która przyciągnie nawet najbardziej wymagających przedsiębiorców. Jednym z takich produktów jest oferowany przez Eurofactor Polska faktoring portfelowy. To usługa zapewniająca efektywne finansowanie dowolnie dużych wolumenów faktur. Jest przeznaczona dla podmiotów charakteryzujących się szerokim portfelem drobnych odbiorców ( nawet kilkadziesiąt tysięcy), wystawiających bardzo dużą liczbę faktur oraz posiadających własne centrum rozliczeń i windykacji.

Podczas uroczystości odbyła się debata „Rozwiązania sprzyjające rozwojowi firmy, branży, regionu”, którą poprowadził redaktor naczelny Capital24tv. W debacie udział wzięli: Rafał Hiszpański, prezes D.A.S. Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej, Stanisław Atanasow, prezes Eurofactor Polska, Michał Jaworski, Przewodniczący Rady Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji oraz Jacek Janiszewski, przewodniczący rady programowej WELCONOMY FORUM IN TORUN.

Instytut Biznesu od 7 lat analizuje polską gospodarkę, trendy, przedstawiciele Instytutu biorą udział w wielu istotnych projektach wspierających rozwój przedsiębiorczości. W tym roku po raz pierwszy Instytut Biznesu postanowił wręczyć tytuły Ambasadorów Gospodarki i Ambasadorów Innowacji. Jest to początek cyklu, którym chce zwrócić uwagę środowisk biznesowych na różne aspekty gospodarki i na podmioty, które mają znaczenie dla rynku, dla jego promocji i prezentowania nie tylko w Polsce, ale i poza granicami. Partnerami wydarzenia byli D.A.S. Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej oraz Amber Room.
Maja Lidke