Najnowocześniejszy obiekt prywatnej opieki demencyjnej w Polsce

22 listopada 2018r. firma Origin Polska po raz pierwszy zaprezentowała wnętrza Centrum Origin Otwock, które stanie się modelowym i najnowocześniejszym w Polsce obiektem prywatnej opieki demencyjnej. Centrum oferuje łącznie ok.160 miejsc, w tym 128 stacjonarnych i ponad 30 ambulatoryjnych.
Podczas Dnia Otwartego wśród zaproszonych gości byli inwestorzy prywatni, partnerzy biznesowi, współpracownicy oraz liczni sympatycy, oczekujący entuzjastycznie na wprowadzenie na polskim rynku nowego, wyższego standardu usług senioralnych i rehabilitacyjnych.

W Dniu Otwartym uczestniczył:

Neil Prashad – założyciel Origin Active LifestyleCommunities, rozwijający z pasją od blisko 30 lat ideę holistycznego wspomagania szczęśliwego życia seniorów w Kanadzie.
Krzysztof Jacuński–prezes i współzałożyciel Origin Polska oraz Karol Bulenda – prezes Origin Otwock 1 S.K.A. zapoznali gości z kierunkiem działań i planami rozwoju Origin w aspekcie tendencji demograficznych oraz stosowanych na świecie, sprawdzonych rozwiązań w branży senioralnej.

Po omówieniu istoty programów MemoryCare i NeuroCare zaprezentowany został nowy projekt OriginReVital, mający na celu kompleksową aktywizację, połączoną z szeregiem zabiegów zdrowotnych i zajęć indywidualnych. Jego adresatami są wszystkie grupy wiekowe, w szczególności osoby pragnące świadomie i pod fachowym nadzorem zadbać o swoje zdrowie i sprawność, o ich poprawę i utrzymanie na dobrym poziomie przez długie lata.

Program ten będzie dostępny w Centrum Origin Otwock oraz w następnych obiektach Origin, a także w sieci placówek afiliowanych. Artur Rola, prezes firmy doradztwa inwestycyjnego Pride, przedstawił korzystny dla obecnych inwestorów preferencyjny plan właścicielski oraz nowe perspektywy inwestycyjne, w powiązaniu z wkraczającym w fazę realizacji Centrum Origin Kraków oraz projektem budowy Serwisowanych Mieszkań Senioralnych w atrakcyjnych lokalizacjach.

Chociaż prace wykończeniowe w Centrum Origin Otwock wciąż trwają, blisko 90 gości uczestniczących w Dniu Otwartym zwiedziło obiekt i było pod wrażeniem zastosowanych rozwiązań architektury terapeutycznej, koncepcji funkcjonalnej, jakości wykończenia oraz aranżacji, w tym zastosowania powierzchni wspólnych, a także powierzchni sensorycznych poza salami terapeutycznymi. Ogromne zaskoczenie i podziw wzbudził niespotykany dotąd w Polsce sprzęt rehabilitacyjny, w tym urządzenia robotyczne wiodących światowych marek.

Ten super nowoczesny zestaw urządzeń w połączeniu z niezwykle starannie dobranym i przeszkolonym personelem jest odpowiedzią Origin Polska na rosnące zapotrzebowanie na wysokospecjalistyczną rehabilitację odtworzeniową po udarach i urazach oraz rehabilitację zachowawczą. Prezentacja robotów i urządzeń oraz możliwości rehabilitacyjnych Centrum Origin Otwock prowadzona była przez pracowników firmy BTL Polska, przy udziale ArikaAvni z izraelskiej firmy Motorika oraz przez przedstawicieli firmy Kravter.

Origin Polska zapowiada kolejne terminy dni otwartych dla lekarzy, fizjoterapeutów, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz dla pacjentów i ich rodzin. Dla zainteresowanych dostępna jest infolinia +48 797 606 112 oraz email: info@originpolska.com
Hanna Przybylska