Mop obrotowy z teleskopowym drążkiem a sprzątanie

W małych mieszkaniach każdy centymetr powierzchni jest na wagę złota. Warto więc kupić akcesoria do sprzątania, które zajmą niewiele miejsca i będą funkcjonalne.

Ergonomiczny model z wiadrem
W przypadku, kiedy możesz wygospodarować w mieszkaniu choć trochę miejsca na przechowywanie akcesoriów do sprzątania, zainwestuj w mopa z wiadrem. Wybierz model, z którego po prostu wygodnie Ci będzie korzystać, np. obrotowym systemem wyżymania i teleskopowym drążkiem. Składany drążek ułatwi Ci przechowywanie takiego zestawu. Zwróć także uwagę na typ wiadra – powinno być łatwe do przenoszenia i posiadać specjalny uchwyt, umożliwiający jego opróżnienie po zakończonym sprzątaniu. Wszystkie te aspekty ułatwią Ci sprzątanie i sprawią, że nie będzie ono aż tak męczące i pracochłonne.

Zawsze pod ręką – bez wiadra
Jeśli Twoje mieszkanie jest naprawdę niewielkie, zastanów się nad mopem ze zbiornikiem wbudowanym w drążku – to bardzo ciekawe i praktyczne rozwiązanie. Sprawdzi się nie tylko w małych wnętrzach. Nie trzeba korzystać z ciężkiego wiadra, wystarczy użyć spryskiwacza. Jedyne, co musisz zrobić to rozpylić środek czyszczący za pomocą przycisku umieszczonego w rączce i przetrzeć. Mop ze sprayem w drążku (np. Spray & Clean) sprawdzi się w każdym mieszkaniu. W mniejszym z powodzeniem może być tym jedynym mopem, z kolei w większych przestrzeniach możemy go używać jako drugiego – do codziennego czyszczenia. Jest łatwy i lekki do przenoszenia i co najważniejsze – nie wymaga stosowania wiadra, bo ma zbiornik o pojemności 750 ml. Umyjemy nim każdy rodzaj podłogi, również z drewna. Bardzo wygodny w użytkowaniu jest model z dwustronną nakładką z mikrofibry. Obrotowa stopa mopa umożliwia jednoczesne mycie, a później osuszanie podłogi po odwróceniu wkładu. Dzięki niej wyczyścimy również dwa razy więcej powierzchni niż standardowym mopem ze spryskiwaczem, a zatem sprawdzi się również na większych powierzchniach – tłumaczy Magdalena Jaklewicz.

Łatwe czyszczenie trudno dostępnych miejsc
Im mniejszy metraż, tym mniej wolnej przestrzeni na swobodne manewrowanie mopem. Dlatego ważne, aby wybrany model miał obrotową głowicę (najlepiej 180˚) i dawał możliwość łatwego dotarcia do trudno dostępnych miejsc (np. pod meblami czy kanapą). Niemniej istotna jest odpowiednio wyprofilowana stopa, np. o kształcie trapezu, która bez problemu pozwoli na dotarcie do kątów i narożników. Sprawdź też, czy po zakończonym sprzątaniu będziesz mogła w prosty sposób zdjąć nakładkę mopa i wyprać ją w pralce. Może nie ma to znaczenia w przypadku niewielkiego metrażu, ale na pewno pozwoli utrzymać sprzęt w czystości.

Wybierając akcesoria do sprzątania kieruj się ich jakością. Sprawdź, czy są porządnie wykonane i funkcjonalne. Okaże się, że nie musisz mieć wielu akcesoriów, aby utrzymać podłogi w czystości – wystarczy jeden mop, ale solidny – Magdalena Jaklewicz, ekspert marki Vileda.

.
Anna Rogoźnicka