Jak skutecznie oczyścić powietrze w pomieszczeniu?

Dyson wyprodukował pierwszy osobisty oczyszczacz powietrza –  Dyson Pure Cool Me™. Urządzenie wyposażone zostało w technologię filtrowania powietrza i technologię projekcyjną. Jest kompaktowe, idealnie sprawdza się w warunkach domowych:  można je postawić przy łóżku, na biurku czy w pokoju dziecięcym.

Nowa technologia a sposób dostarczania oczyszczonego powietrza
Wbudowany mechanizm kontroli wytwarza płynny strumień oczyszczonego powietrza i umożliwia skierowanie go w wybrane miejsce. Firma Dyson ma szeroką wiedzę specjalistyczną w zakresie dynamiki płynów, filtrowania powietrza, wykrywania światła oraz akustyki. Osobisty oczyszczacz powietrza Dyson Pure Cool Me™ – dostarcza czyste powietrze i zapewnia dobre samopoczucie i wygodne chłodzenie.

Dyson inwestuje w badania, aby udoskonalać działanie urządzeń codziennego użytku. Dzięki połączeniu sprzętu i oprogramowania tworzymy inteligentne urządzenia, które rozwiązują problemy i zapewniają dobre samopoczucie.

Główny inżynier Jake Dyson
Nasze pokolenie spędza nawet 90% swojego czasu pracując, ucząc się, jedząc, ćwicząc, śpiąc i bawiąc się za zamkniętymi drzwiami. Jakość powietrza wewnątrz budynków jest kluczowa dla naszego dobrego samopoczucia. Mówiąc o zanieczyszczeniu powietrza, najczęściej mamy na myśli powietrze na zewnątrz. Ale pozory mylą. Oprócz zanieczyszczeń, które przedostają się do naszych domów, gdy otwieramy okna czy drzwi, powietrze mogą zanieczyszczać również codzienne czynności i przedmioty codziennego użytku.

W sypialni, gdzie spędzamy nawet jedną trzecią życia, możemy znaleźć lotne związki organiczne, które uwalniają się z kosmetyków, lakieru do włosów, perfum czy świec zapachowych. Z kolei w kuchni czy w salonie lotne związki organiczne są emitowane przez środki czyszczące, kuchenki gazowe i inne urządzenia kuchenne uwalniające szkodliwe cząsteczki, opary i nieprzyjemne zapachy, a w dywanach gromadzą się pyły i alergeny. Osobisty oczyszczacz powietrza Dyson Pure Cool Me™ wychwytuje te zanieczyszczenia i zapewnia czystsze powietrze w pomieszczeniu.

Jedną z zasad, jakie przyświecają firmie Dyson podczas projektowania nowych urządzeń, jest to, aby rozwiązywać realne problemy realnych ludzi w realnych domach. Wykorzystując naszą wiedzę naukową i techniczną, stawiamy sobie ambitne cele; chcemy wprowadzać nowe, innowacyjne rozwiązania i udoskonalać dotychczasowe. Osobisty oczyszczacz powietrza Dyson Pure Cool Me™ został stworzony z myślą o pracy w warunkach domowych i umożliwia kontrolowanie jakości powietrza i komfortu cieplnego

Paul Dawson – wiceprezes Dyson i szef działu Health and Beauty
W przypadku osobistego oczyszczacza powietrza kluczowy jest skoncentrowany strumień powietrza. Technologia Dyson Core Flow™ rewolucjonizuje sposób, w jaki dostarczamy oczyszczone powietrze do naszej osobistej przestrzeni. Inspiracją dla inżynierów Dyson były właściwości aerodynamiczne samolotu Harrier. Odkryli oni, że gdy dwa podmuchy powietrza stykają się na wypukłej powierzchni, tworzą silny strumień powietrza. Okiełznali siły fizyki, aby to użytkownik urządzenia mógł decydować o kierunku precyzyjnego strumienia powietrza i cieszyć się czystszym powietrzem przez cały rok.

Regulacja kopuły na górze urządzenia pozwala na precyzyjne dostosowanie kąta strumienia powietrza. Ponadto Dyson Pure Cool Me™ umożliwia oscylację w promieniu 70 stopni, co jeszcze bardziej zwiększa możliwości personalizacji.

Filtr HEPA wychwytuje 99,95% szkodliwych cząsteczek
Wyjątkowy filtr HEPA wychwytuje szkodliwe cząsteczki i dostarcza czyste powietrze, dzięki czemu możesz spać spokojnie. HEPA wychwytuje 99,95% szkodliwych cząsteczek, takich jak pyłki, zarodniki pleśni i bakterie, a węgiel aktywny absorbuje i zatrzymuje gazy, nieprzyjemne zapachy i opary, takie jak lotne związki organiczne. Filtr HEPA zatrzymuje cząsteczki nawet tak małe jak 0,1 mikrometra, czyli 300 razy mniejsze niż ludzki włos.

Akustyka dostosowana do warunków domowych
Osobisty oczyszczacz powietrza Dyson Pure Cool Me™ został zaprojektowany z myślą o warunkach domowych, by pracować najciszej, jak to możliwe. Warstwa pianki tłumiącej hałas znajdująca się w podstawie urządzenia absorbuje nadmierny hałas z silnika.
Aby upewnić się, że urządzenie będzie przyjemne w użyciu w bliskiej odległości, nasi inżynierowie przeprowadzili ponad 1000 testów w komorze dźwiękoszczelnej Dyson w celu zmierzenia zarówno poziomu, jak i jakości dźwięku. Testy wykonano w odległości zaledwie 20 cm od urządzenia. Ponadto inżynierowie opracowali nową matrycę akustyczną, która lepiej odzwierciedla to, jak ludzie postrzegają hałas generowany przez urządzenie w świecie rzeczywistym.

Inteligentne wykrywanie światła zapewniające spokojny sen
Urządzenie jest wyposażone w inteligentny system wykrywania światła, który monitoruje natężenie światła w otoczeniu i w czasie rzeczywistym automatycznie przyciemnia lub rozjaśnia wbudowany ekran LCD w celu dostosowania się do warunków otoczenia. Gdy system wykrywania światła wykryje, że w pomieszczeniu jest ciemno, automatycznie wyłączy ekran LCD. Urządzenie ma również wyłącznik czasowy, który można nastawić w wygodnym zakresie od 15 minut do 9 godzin.

Połączenie tych cech oraz skoncentrowanego strumienia powietrza, cichej pracy i kompaktowego rozmiaru sprawia, że osobisty oczyszczacz powietrza Dyson Pure Cool Me™ zapewnia ochłodę i komfortowy sen.

Główne cechy
– kolorystyka: osobisty oczyszczacz powietrza Dyson Pure Cool Me™ jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: biel/srebro i czerń/nikiel,
– gwarancja: urządzenie Dyson Pure Cool Me™ jest objęte dwuletnią gwarancją na części i naprawę[3].
– wyłącznik czasowy: w nocy można nastawić wyłącznik czasowy w wygodnym zakresie od 15 minut do 9 godzin w celu zapewnienia ochłody i komfortowego snu.
– wbudowany ekran LCD: wbudowany ekran LCD pokazuje prędkość strumienia powietrza, ustawienia i żywotność filtra.
– płynna 70 stopniowa oscylacja: aby cieszyć się czystym i chłodnym powietrzem na większej przestrzeni, ustaw oczyszczacz na oscylację w promieniu 70°.
– łatwa wymiana filtra: wbudowane powiadomienia informują o konieczności wymiany filtra. Urządzenie zawsze będzie gotowe do efektywnej pracy dzięki łatwej i szybkiej konserwacji.
– pilot: pokryty powłoką magnetyczną pilot można przechowywać na filtrze oraz za jego pomocą sterować urządzeniem.

Źródła zanieczyszczeń w domu
Sypialnia
Meble z drewna prasowanego mogą uwalniać formaldehyd.
Farby mogą zawierać lotne związki organiczne, które są uwalniane jako gazowe związki chemiczne, gdy farba wysycha, a potencjalnie nawet przez cały okres jej użytkowania. Świece zapachowe mogą uwalniać lotne związki organiczne podczas palenia.

Salon
Zanieczyszczenia z zewnątrz, takie jak pyłki drzew, szkodliwe cząsteczki czy zanieczyszczenia miejskie mogą dostać się do domu i pozostać w nim na dłużej.

– nowe meble – mogą zawierać polimery, które emitują lotne związki organiczne. Podłogi mogą emitować formaldehyd, zarówno gdy są nowe, jak i potencjalnie przez cały okres ich użytkowania.
– kominki i piece – opalane drewnem mogą emitować szkodliwe cząsteczki podczas palenia.
– psy, koty oraz inne zwierzęta domowe – mogą roznosić po domu mikroskopijne resztki odchodów.
– rośliny oraz kwiaty – produkują alergeny, które rozprzestrzeniają się w powietrzu.

Kuchnia
– środki czyszczące – mogą emitować opary i nieprzyjemne zapachy.
– kuchenki gazowe i inne urządzenia kuchenne – mogą emitować opary, nieprzyjemne zapachy i szkodliwe cząsteczki.
– odświeżacze powietrza i dezodoranty – mogą zawierać lotne związki organiczne, które mogą być emitowane do powietrza wraz z zapachem podczas rozpylania.
– strefy wilgotne – mogą zawierać pleśń i uwalniać zarodniki pleśni do powietrza.
Jagoda Chojecka