Muzyka i kino na dachu Supersamu w Katowicach

Katowicki Supersam pomimo niehandlowych niedziel,  nie narzeka na frekwencję. Powodów jest kilka: starannie dobrana propozycja handlowa i usługowa, bogata oferta kulturalna i prawdziwy hit – wakacyjna strefa Super Summer – przestrzeń na dachu budynku pełna muzyki i dobrego kina.
Nasza praca związana ze stałym uatrakcyjnianiem oferty handlowej i kulturalnej Supersamu przyniosła świetne efekty. Supersam jest obecnie nie tylko ważnym punktem na śląskiej mapie zakupów, ale również miejscem kojarzonym z ciekawymi wydarzeniami. Nasza wakacyjna strefa Super Summer zaprojektowana na dachu budynku, pełna leżaków i wygodnych siedzisk, to dziś ważny punkt programu dla miłośników artystycznych wrażeń. To także popularne miejsce spotkań dla ludzi chcących korzystać z atutów życia w mieście.

Lato na dachu
Super Summer, czyli strefa wakacyjna na dachu Supersamu, to gorące miejsce na kulturalnej mapie Katowic. W programie znalazło się kino letnie, a także cykl dziesięciu sobotnich koncertów oraz stała strefa relaksu z widokiem na centrum miasta, gdzie można spotkać się i odpocząć na wygodnych leżakach i siedziskach. Super Summer powstał we współpracy ze znaną instytucją kultury Katowice Miasto Ogrodów. Wszystkie zespoły, które prezentują się na dachu Supersamu to laureaci dotychczasowych edycji miejskiego projektu Dzielnica Brzmi Dobrze. Letnią strefę rozrywki i relaksu w Supersamie zaprojektowała znana śląska pracownia – Kolektyw Musk.

Kino pod gwiazdami i bajkowe seanse
W wybrane środy na dachu Supersamu wyświetlane są filmy. Dobre kino na leżaku pod gołym niebem to chętnie wybierana alternatywa dla wieczorów przed telewizorem. Seans „La la land” przyciągnął na dach Supersamu aż 300 widzów, którzy obejrzeli muzyczną historię w wyjątkowej atmosferze.

Z kolei hitem wakacji dla najmłodszych widzów okazała się specjalna strefa bajek, w której odbywają się projekcje kultowych bajek ze Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Bolek i Lolek czy Reksio bawią najmłodszych gości Supersamu, są także miłą podróżą sentymentalną dla ich rodziców i opiekunów.

Do Supersamu rowerem
Supersam nie zapomina także o miłośnikach dwóch kółek i zrównoważonego transportu, którzy regularnie korzystają z otwartych przed wakacjami stacji rowerowej NextBike, serwisowej iBombo i ładowania aut elektrycznych. Grupa użytkowników samochodów ekologicznych na Śląsku stale rośnie, a w Supersamie obecnie mogą oni naładować swój pojazd za darmo.

Supersam to nowoczesny dom handlowy w centrum Katowic. Na trzech kondygnacjach klienci mogą zrobić zakupy lub skorzystać z usług 70 sklepów i punktów, w tym także restauracji i salonów kosmetycznych. Na wyższych piętrach obiektu zlokalizowane jest 5 000 mkw. powierzchni biurowej wynajętej przez firmy – Piotr Krowicki, menedżer ds. marketingu w Supersamie.
Maja Michalak