Jakie rozwiązania zastosować w naszej kuchni?

Dobrym i lubianym rozwiązaniem jest wyspa kuchenna. Możemy się na nie zdecydować jeśli oczywiście dysponujemy odpowiednią ilością miejsca. Aby nam dobrze służyła, pamiętajmy o kilku zasadach oraz dobierzmy właściwie urządzenia.
Żeby wyspa kuchenna w pełni spełniała swoje zadanie, zadbajmy o zachowanie (ok. 120 cm) przejścia wokół niej. Już sposób zagospodarowania mebla jest uzależniony od jego gabarytów. Optymalnym rozwiązaniem na wyspie, jest umieszczenie strefy gotowania oraz zmywania. Potrzebujemy do tego mebla o długości przynajmniej 240 cm. Kolejnym etapem jest dobór AGD i tu pomocna może być marka Franke, gdyż proponuje specjalnie zaprojektowane, wielofunkcyjne urządzenia. Dzięki którym każda wyspa kuchenna skorzysta na funkcjonalności.

Jednym z najbardziej praktycznych urządzeń jest Mythos 2gether – płyta indukcyjna ze zintegrowanym okapem. Takie połączenie dwóch funkcji pomaga uwolnić przestrzeń nad płytą, a wyspa nie przypomina typowego kuchennego mebla. Jak to działa? Dzięki odpowiedniej konstrukcji i dużej mocy silnika, zintegrowany z płytą okap usuwa opary oraz cząstki tłuszczu bezpośrednio znad naczyń. Jeżeli jednak wolimy okap wiszący nad płytą, to warto wybrać urządzenie, które nie tylko wydajnie przefiltruje powietrze, ale również zastąpi nam lampę. W tej roli sprawdzi się model Cloud, który dzięki czujnikowi zapachów sam optymalizuje moc pracy, a duży, ledowy panel równomiernie oświetli wyspę.

W strefie wody również pojawiają się innowacje. Zlewozmywaki Franke i zaprojektowane do nich akcesoria pozwalają wykonać wiele prac w komorze i utrzymać porządek na blacie. Tutaj prym wiedzie Box Center, czyli zlewozmywak z przybornikiem na najpotrzebniejsze akcesoria. Model wymaga podbudowy o minimalnej szerokości 90 cm, zatem idealnie nadaje się do zamontowania na kuchennej wyspie. Po zakończonej pracy noże i deski znikają w przyborniku zajmującym mniejszą komorę, a wyspa znowu czaruje elegancją. Szczególnie, jeśli dobierzemy do niej odpowiednią baterię. Tych Franke ma w ofercie kilkadziesiąt. Wśród nich nie brakuje modeli w najmodniejszych i najbardziej pożądanych wykończeniach: miedź, stare złoto czy głęboka czerń.

Nie zapominajmy o funkcjonalnościach ukrytych pod blatem i za frontami szafek. Należą do nich sortowniki odpadów. Oferowane przez Franke kosze EasySort można w różny sposób konfigurować, dopasowując je do zasad segregacji śmieci. Z kolei młynek zlewozmywakowy będzie pomocny w pozbywaniu się resztek organicznych. Zamontowane na wyspie urządzenia i akcesoria Franke sprawią, że kuchnia jest nie tylko piękna i ergonomicznie zaplanowana, ale również ekologiczna.
Jarosław Kril