Co jest ważne przy zakupie mebli wypoczynkowych przez Internet?

Zakupy w sieci dają poczucie większego bezpieczeństwa niż tradycyjne. O czym należy pamiętać, decydując się na wybór mebli w sieci, bez uprzedniego zobaczenia ich w stacjonarnym salonie meblowym?

Odpowiednie wymiary

Po wybraniu w Internecie interesującego nas modelu, zwróćmy uwagę na

parametry techniczne danego mebla; jego wielkość,szerokość, wysokość i głębokość. Zmierzmy dokładnie miejsce w domu, gdzie ma  docelowo stanąć, by ostatecznie nowa kanapa lub sofa, idealnie zmieściła się w pomieszczeniu. Jest to także ważne, gdy robimy zakupy w salonie stacjonarnym, jednak tam można zobaczyć mebel rozłożony i na żywo, można więc przekonać się, jakie są jego rzeczywiste gabaryty w odniesieniu do elementów otoczenia.

Ważny kolor

Pomimo, że sklepy internetowe kładą naprawdę duży nacisk na przygotowanie materiałów wysokiej jakości, kolor mebla, który dotrze do naszego domu może się różnić od tego, który widzieliśmy na ekranie komputera lub smartfona. Wynika to z prostej przyczyny różnic kalibracji ekranów różnych urządzeń. Warto więc korzystać z oferty tych sklepów, które np. oferują możliwość zamówienia najpierw próbki tkaniny, by zobaczyć jak kolor tkaniny lub odcień skórzanej tapicerki będzie prezentował się na żywo, w docelowym miejscu, gdzie chcemy postawić nasz mebel.

Wybór kolekcji danego producenta

Czasem w internecie można zobaczyć o wiele więcej różnych opcji produktu, np. ten sam model w różnych kolorach obicia. W sklepie stacjonarnym, ze względu na ograniczoną powierzchnię, może nie być to możliwe. Z drugiej strony – czasem pewne kolekcje, ze względu na ich specyfikę (np. systemy modułowe Gala Collezione, z których samodzielnie konfiguruje się sofę lub narożnik) mogą być dostępne wyłącznie w salonie stacjonarnym, bo wymagają pomocy sprzedawcy przy zakupie. Decydując się na zakup przez internet powinniśmy także pamiętać o jednym ważnym aspekcie. W sieci nie będziemy mieć możliwości sprawdzenia komfortu mebla, bo nie możemy 

dotknąć go fizycznie i na nim usiąść. Dlatego tak ważne jest dokładne zapoznanie się z jego charakterystyką, m.in. informacjami o rodzaju wypełnienia i konstrukcji. Bogatsi o tę wiedzę, z pewnością dokonamy właściwego wyboru, znajdując atrakcyjny wizualnie i funkcjonalny model, który zostanie w naszym domu na lata.Nie obawiajmy się też wizyt w salonie meblowym, bo wprowadzone ostatnio środki bezpieczeństwa dbają o nasz komfort.
Anna Antovska