Trend na wiosnę – apaszka we włosach

W tym sezonie fryzjerskie trendy jest wyraźnie inspirowane estetyką lat 60. Wracamy więc do bobów, objętości w wydaniu maxi oraz apaszek, które sześć dekad temu były nieodłącznym elementem upięć.
Apaszka jest uniwersalnym dodatkiem pasującym do każdej długości włosów. O efektowności fryzury nie tylko decyduje sposób wkomponowania chusty, ale również jej wzór. Kwiaty i grochy oraz zwierzęce printy zrobią wrażenie wtedy, kiedy będą odpowiadały całości stylizacji – podkreśla Katarzyna Budzikowska Kuraś, trenerka Davines.

Apaszka we włosach, ale jak?

Wystarczy opleść włosy apaszką niczym opaską i zawiązać na przodzie głowy kokardę. Ten sposób sprawdzi się w przypadku rozpuszczonych pasm oraz nonszalanckiego kucyka na czubku głowy. Jego największa zaleta to możliwość okiełznania grzywki podczas silnego wiatru, jednocześnie pozwalająca na utrzymanie naturalnego efektu. Apaszka może również urozmaicać zarówno klasycznego, gładkiego kuca, jak i tego asymetrycznego, z wyciągniętymi pojedynczymi kosmykami.

Plecionki we włosach

Wielbicielki plecionek, lansowanych podczas pokazów mody wiosna/lato 2020, też znajdą coś dla siebie. Materiał można wplatać w warkocz, ale nie tylko. Apaszka zda egzamin jako opaska utworzona z plecionki (wystarczy naprzemiennie dobierać pasmo włosów i tkaninę). Prawdziwie oryginalny warkocz osiągniemy, wykorzystując dwie różne chusty. Romantyczny akcent zaś wprowadzimy poprzez zwieńczenie fryzury delikatną wstążką.

Ciekawym pomysłem jest także dobór apaszki i gumki w jednolitym wzorze. Klasycznego kucyka oplećmy gumką korespondującą z materiałem chusty, apaszkę zaś puśćmy luźno. Fankom niestandardowych looków do gustu przypadnie propozycja bazująca na wkomponowaniu modnego dodatku w upięcie – zazwyczaj w warkocz, który owinięty wokół kucyka tworzy koka. Warto w tym wypadku wzbogacić stylizację o ciekawy wzór. Posiadaczki krótkich włosów mogą natomiast przewiązać apaszkę wokół głowy, która będzie pełniła funkcję opaski – radzi fryzjerka.
Konrad Sokołowski