Mała łazienka w stylu vintage w mieszkaniu?

Jak urządzić luksusowo małą łazienkę?

Dawniej w łazience była armatura i boazeria. Stopniowo wprowadzano kafelki, które stanowiły o pewnego rodzaju luksusie. Rzadko które wnętrza wyglądały estetycznie. Brakowało na rynku odpowiednich materiałów, więc pomieszczenie nie mogło niczym zachwycać. Teraz łazienkę można zaprojektować i urządzić w dowolnym stylu, tak jak to zrobiła blogerka i fotografka Anna Tyrała.
Anna Tyrała wprowadziła do wnętrza oryginalny design i przytulny klimat w nieco vintage’owym stylu. Dzięki współpracy z markami GEBERIT i KOŁO stworzyła w mieszkaniu w bloku prawdziwie luksusową przestrzeń kąpielową. Anna Tyrała z zawodu jest prawniczką, jednak to fotografia stała się jej największą pasją. To między innymi właśnie tej tematyce poświęciła swojego bloga „Fotografka bloguje”. Ania często robi zdjęcia na tle swojego przytulnego mieszkania, jednak nigdy nie zaprosiła swoich obserwatorów do łazienki. I nic dziwnego – należał się jej generalny remont. Teraz to właśnie to pomieszczenie stało się jednym z ulubionych miejsc Ani.

„Nadszedł ten dzień, kiedy w końcu mogę Wam pokazać metamorfozę mojej łazienki. Czekałam jeszcze trochę na ostatnie elementy wykończeniowe i oto jest – wymarzona domowa strefa SPA” – cieszy się Ania, która podzieliła się efektami remontu ze swoimi fanami na Instagramie.

Strefa SPA w małej łazience

Jako fotografka i influencerka, Ania doskonale rozumie potrzebę stworzenia w domu odpowiedniej przestrzeni do robienia klimatycznych zdjęć. Liczy się każdy szczegół. Aranżując swoją wymarzoną łazienkę, blogerka zadbała o to, aby nie zabrakło w niej jasnych, ciepłych barw za sprawą vintage’owych kafelków w kolorze złamanej bieli, a także imitujących drewno, ułożonych w jodełkę. Co istotne, te ostatnie nie mają nic wspólnego z boazerią, która wcześniej pokrywała ściany łazienki. Widok wzoru jodełki w ciepłym odcieniu sprawia, że kąpiel jest jeszcze bardziej kojąca. Podobny motyw powtarza się też na podłodze łazienki.

Pozostańmy na chwilę przy wannie. Ani zależało na tym, aby była na tyle duża i wygodna, aby można było wziąć w niej relaksującą kąpiel i poczytać książkę. Fotografka wybrała biały model Koło Perfect wymiarach 140×70 cm. Choć łazienka Ani jest niewielka i możliwości były ograniczone, to zgodnie z nazwą modelu efekt okazał się perfekcyjny! Oczywiście nie mogło zabraknąć drewnianej półki na wannie, na której można położyć książkę albo postawić filiżankę z herbatą czy kieliszek wina.

Niezwykle stylowym i fotogenicznym elementem łazienki jest biała, okrągła umywalka nablatowa – a konkretnie model Koło Variform o średnicy 40 cm. Do wanny i umywalki Ania dobrała baterie w kolorze miedzi, które stały się stylistyczną kropkę nad „i”. Umywalkę umieszczono na klasycznej białej szafce z marmurowym blatem i mosiężnymi uchwytami. Od kiedy remont dobiegł końca, ten zakątek łazienki to ulubione miejsce Ani. Fotografka stworzyła w tym miejscu doskonałą scenografię dla zdjęć swoich ulubionych kosmetyków.

Oczywiście piękny wygląd musi iść w parze z funkcjonalnością. Maksymalny komfort korzystania z wanny zapewnia zestaw odpływowo-przelewowy Geberit D52 o długości 26 cm. To idealne rozwiązanie do wanny znajdującej się w mieszkaniu w bloku. Do tego zawór zestawu odpływowego Geberit ze swobodnym przepływem i pokrywą odpływu – i nic nie jest w stanie zakłócić relaksującej kąpieli! W taki samo sposób zadbano o komfort korzystania z umywalki. Zamontowano w niej syfon z wkładem syfonującym z poziomym odpływem.

W łazience detale mają znaczenie

O Ani z pewnością można powiedzieć, że jest estetką, i że przywiązuje ogromną wagę do każdego szczegółu w aranżacji swojego mieszkania. Wybór elementów strefy WC również był dobrze przemyślany i padł na wiszącą miskę Geberit One  z technologią Geberit TurboFlush i z ukrytymi mocowaniami. Miskę WC umocowano na elemencie montażowym Geberit Duofix o wysokości 112 cm, ze spłuczką podtynkową. Luksusowy wygląd strefy WC zapewnia minimalistyczna spłuczka Geberit Sigma 80 ze szkła lustrzanego. Spłuczka posiada funkcję elektronicznego uruchamiania spłukiwania, co sprawia, że również korzystanie z toalety staje się niebywale luksusowym doświadczeniem.
Anna Górecka