Meble dla HoReCa jako pomysł na biznes part. 1

Meble dla Horeca -czyli jakie?

Meble dla  HoReCa są podstawą każdego wnętrza branży gastronomicznej i hotelarskiej, Wszyscy korzystamy z hoteli, restauracji, kawiarni czy cateringów i z tego powodu warto zainteresować się tym obszarem. Warto jednak zrobić to dobrze, czyli rzetelnie i przy odpowiedniej jakości. W tej części przyjrzymy się, dlaczego i jakie meble dla HoReCa najlepiej jest wybrać, oferować i produkować w branży HoReCa.

Dlaczego warto postawić na branżę HoReCa?

Wyposażanie – meble dla HoReca jest doskonałym pomysłem na biznes, ze względu na nieustanny rozwój branży. W Polsce i na świecie powstaje coraz więcej punktów gastronomicznych – i tu jest potencjał, po który warto sięgnąć! Jak duży? Odpowiednie wejście w rynek to szansa dla Ciebie na kolejne dziesiątki lat zysków. Brzmi dobrze?

Pamiętaj o kliencie

Jakie produkować meble dla Horeca

Musisz pamiętać o dwóch rodzajach klientów – tych, których stać na większe wydatki i tych, których portfele są mniej zasobne. Oczywiście, za ceną idą kompromisy, jednak nawet mały bar zasługuje na jakość, ale w nieco innym rozumieniu – płyty MDF w miejsce litego drewna czy laminaty w miejsce kamienia. Pamiętaj o kliencie! Każdy zasługuje na dobrze wyglądające meble, które będą trwałe – wiadomo, nikt nie oczekuje, że płyta wytrzyma dziesiątki lat, jednak jeśli po pierwszym tygodniu krzesło się rozpada, to nie jest zbyt ciekawie. Ofertę warto ukierunkować względem ceny, najlepiej móc zaproponować dwa rozwiązania, ponieważ w ten sposób szybciej pozyska się klientów.

Jakiego rodzaju meble sprawdzą się w HoReCa?

Powiedzieć, że branża HoReCa jest wymagająca, to jak nie powiedzieć nic. Produkty, które chcesz oferować klientom, muszą być przede wszystkim trwałe, ponieważ będą intensywnie eksploatowane. Ważna jest więc jakość, ta powinna być najwyższa. Za jakością idzie cena i choć częściej odbiorcy wybierają to, co jest tańsze, to jednak klienci lubią czuć, że są w miejscu o wysokich standardach – a te dostarczysz Ty, czy jako producent, czy jako sprzedawca. Jakiego rodzaju meble są potrzebne? Na salę i na zewnątrz budynku. Drugą sprawą jest wzornictwo, to już kwestia indywidualna, więc warto być przygotowanym na różne zlecenia i oczekiwania odbiorców. Zawsze jednak należy dbać o jakość!

Jakie powinny być meble dla HoReCa?

W punktach gastronomicznych oprócz stolików i krzeseł mogą znaleźć się: fotele, sofy, hokery, loże, ławy, lady barowe. Wszystko zależy od wielkości przestrzeni, charakteru lokalu oraz wymagań i oczekiwań odbiorców. Warto jednak być przygotowanym na wszystko, aby móc dostarczyć potrzebne elementy w jednej aranżacji. Dzięki temu odbiorca nie odejdzie do konkurencji. Wyjątkiem są produkty mniej typowe jak oryginalne stoły. Tak wąska specjalizacja może się udać.

Produkcja/sprzedaż, na co należy zwracać uwagę?

Sprzedając naturalnie, nawiązujesz współpracę z producentami.  Przejrzyj oferty i wybierz dostawców, którzy wytwarzają produkty ekskluzywne, solidne, eleganckie meble dla HoReCa, dla różnych firm tej branży, jak restauracje, bary szybkiej obsługi, kawiarnie, pizzerie czy puby. Uzgodnij najpierw warunki, w tym koszty, czas realizacji czy elastyczność – każdy z klientów ma inne oczekiwania, więc musisz im sprostać.

Jeśli natomiast masz zakład produkcyjny, to musisz stworzyć swoje projekty, bazując na uniwersalnych schematach oraz najnowszych trendach. Dbaj o design i najdrobniejsze szczegóły. Warto, abyś celował w dwie grupy odbiorców, by mówiono o Tobie dobrze, by jakość broniła się sama.

Styl i jakość — o czym należy pamiętać?

Jakie meble dla horeca projektować?

Meble dla HoReCa muszą mieć określony styl, co zależy od charakteru miejsca. Meble mogą być nowoczesne, ekstrawaganckie, klasyczne, zgodne z aktualnymi trendami, ale również klasyczne i ponadczasowe. Mają zapewniać wygodę i komfort gościom, a zarazem podkreślać wyjątkowość lokalu. Powinny łączyć estetykę z funkcjonalnością, ponieważ stanowią wizytówkę lokalu. Ciekawe wyposażenie wzbudza zainteresowanie klientów i często z tego powodu zaglądają do restauracji.
Arkadiusz Malanowski