Czym jest zagęszczanie rzęs?

Na czym polega zagęszczanie zdjęć?

Rzęsy długie i gęste podkreślają spojrzenie oraz dodają atrakcyjności nie tylko oczom, ale i twarzy. Niestety, nie wszystkie kobiety są zadowolone ze swojej urody i chcąc poprawić wygląd oczu, decydują się na zagęszczanie rzęs. Dzięki niemu mogą się cieszyć przez długi czas jego efektem. Trzeba jednak pamiętać o pielęgnacji sztucznych włosków, które zostają doklejone. Stylistka umieszcza syntetyczne kępki, a każda ma 4 lub 5 włosków i przypomina naturalne. Nie różni się gramaturą, więc można umieszczać dowolną ilość rzęs. Podczas modelowania, są one zagęszczane i wydłużane, dzięki czemu oczy wyglądają na większe i bardziej wyraziste. Zabieg należy wykonać u dyplomowanej i doświadczonej stylistki, która ma odpowiednio wyposażony gabinet.

Czym jest metoda 4D?

Zagęszczanie rzęs 4D jest metodą objętościową, polegającą na przyklejaniu do naturalnej rzęsy 4 włoski. Stylistka tworzy palcami lub pesetą wachlarz, który nie obciąża powiek, a sprawia, że włoski ładnie się układają. Dobierana jest odpowiednia grubość, długość i skręt, do układu oczu. Do wyboru jest wiele wariantów, więc wybierany jest zawsze najwłaściwszy do twarzy klientki. Ten aspekt jest niezwykle ważny, by nie odczuwała dyskomfortu. Efekty są natychmiast zauważalne, a spojrzenie nabiera wyrazistości. Metoda sprawdza się u kobiet z wrażliwą skórą oraz borykających się z podrażnieniami oczu. Przed zabiegiem należy usunąć makijaż, a przez 48 godzin po jego wykonaniu, unikać dotykania rzęs, mycia oczu i kąpieli w basenie. Trzeba zrezygnować także z wizyty w saunie i solarium. Jest to konieczne, by rzęsy się utrwaliły. W przeciwnym razie trzeba powtórzyć zabieg.

Czym jest metoda 5D?

Metoda 5D pozwala na maksymalne pogrubienie rzęs. Stają się zagęszczone przez dłuższy czas niż 4D. Następuje znaczna przemiana, co jest zauważalne po wyrazistości spojrzenia i rysach twarzy. Rzęsy nabierają większej objętości, ale nie jest to odczuwalne. Tego typu zagęszczenie jest przeznaczone dla pań, które mają mocne i długie rzęsy. Trzeba mieć świadomość nagłej zmiany, więc nie zawsze klientki są na nią przygotowane. Trzeba ostrożnie pochodzić do zagęszczania 5D, by nie okazało się, że wymagana jest natychmiastowa korekta na 4D. Uwydatniając w ten sposób oczy, bardziej wyraźne stają się defekty obecne na twarzy, czyli zmarszczki i przebarwienia. Młode osoby, mogą sobie pozwolić na puszyste i podkręcone rzęsy, ale w starszym wieku, warto przemyśleć, czy taka zmiana będzie korzystna.

Czym jest metoda 6D?

Metoda 6D polega na doklejeniu 6. rzęs, do jednej, bardziej je zagęszczając. Jest nowocześniejsza od poprzednich, a efekty są natychmiast widoczne. Różnica polega też na długości utrzymywania się sztucznych włosków. Po właściwie wykonanym zabiegu i odpowiedniej pielęgnacji jest spokój na miesiąc. Nie w każdym gabinecie można skorzystać z tej metody. Przeważnie oferują ją specjalne salony urody, ponieważ nieprawidłowo rozłożone rzęsy mogą uszkodzić naturalne. Trzeba wybrać gabinet, który specjalizuje się w tego rodzaju zabiegach. Rzęsy 6D są jedwabiste i miękkie, a dzięki lekkości również wygodne w noszeniu i niepodrażniające oczu. Korzystają z nich panie narzekające na swoje naturalne włoski. Zabieg pozwala stworzyć pełny i puszysty wygląd oczu, a przy tym naturalny, dzięki wielowymiarowości.

Jakie są inne metody zagęszczania rzęs?

Jest kilka zabiegów powiększania rzęs. Metody: 1:1, 2:1, 3:1 itd. polegają na przyklejaniu do jednej naturalnej, kolejnych rzęs. W ten sposób tworzy się dowolne zagęszczenie. Kolejną jest Blink & Go, idealna, gdy klientce zależy na szybkim zagęszczeniu, przed imprezą. Ten sposób jest szybki i tani, choć krótkotrwały. Jeśli jednak chce się poczuć wyjątkowo, może skorzystać z metody Nouveau Lashes. Do zabiegu używa się wysokiej jakości kleju i rzęs, naturalnie wygiętych i zwężających się ku końcowi. Włoski są lekkie, lśniące i elastyczne, wykonane z jedwabiu, więc nie obciążają powiek. Popularnym sposobem na przedłużenie rzęs jest kocie oko, który polega na umieszczaniu włosków tylko w zewnętrznych kącikach. Wyglądają na podkręcone i wydłużone, a co więcej zmienia się także kształt oczu. Efekt co prawda jest krótkotrwały, ale robi wrażenie na innych.

Kiedy można zgłosić się na zagęszczanie rzęs?

Zabieg z całą pewnością dodaje uroku i warto się na niego zdecydować, wybierając jedną z powyższych metod. Trzeba jednak pamiętać, że są osoby, które nie mogą sobie pozwolić na zagęszczanie rzęs. Dlatego przed wizytą u stylistki, trzeba najpierw udać się na konsultację do lekarza. Niekiedy są to problemy krótkotrwałe jak urazy na twarzy, stany zapalne oczu, infekcje: grypa, angina czy przeziębienie, opryszczka. Są osoby, które nigdy nie skorzystają z zabiegu, ze względu na stan zdrowia. Wyklucza się zagęszczania rzęs, gdy występuje alergia na klej i materiał użyty do produkcji sztucznych włosków. Nie należy fundować sobie rzęs, przy poważnych schorzeniach oczu, typu zapalenie rogówki, spojówki, obrzęk powiek. Nie wykonuje się zabiegu, przy całkowitej utracie naturalnych włosków lub posiadaniu znikomą ilość. Innym wykluczeniem zastosowania jakiejkolwiek metody, jest trichotillomania. Wybierając się do kosmetyczki, trzeba mieć przede wszystkim względy zdrowotne.

Ile kosztuje zagęszczanie rzęs?

Koszty zagęszczania rzęs są zależne od miejscowości, zastosowanej metody oraz kosmetyków i samego gabinetu. Doświadczona stylistka z renomą, zawsze się ceni, więc ma wyższe stawki.

  • Zagęszczanie rzęs kosztuje zazwyczaj 100-400 zł. U stylistki, która sama prowadzi salon można zapłacić mniej, 80-100 zł. 
  • Przykładowy cenniki: przedłużenia 1:1 wynosi 100-130 zł, ale uzupełnienie jest tańsze, bo waha się w granicy 90-120 zł.
  • Metoda 2D to już koszt 130-150 zł, 3D – 170 zł, a 4D – 240 zł. Uzupełnienie w tych wariantach jest mniej kosztowne mieści się w przedziale 80-150 zł.
  • Przedłużanie 5D jest w cenie 280 zł, a uzupełnienie już za 170 zł.
  • Koloryzacja rzęs to koszt 30 zł, aplikacja barwnych włosków 250 zł, a uzupełnienie 170 zł.
  • Blink & Go to już 120 zł, przedłużanie dolnych rzęs – 30-50 zł. 
  • Zabieg Nouveau Lashes kosztuje 300-800zł, natomiast uzupełnienie – 200 zł.

Jak widać niekiedy rozbieżność jest spora. Warto jednak zawsze stawiać na jakość i odwiedzać stylistki korzystające z wysokiej jakości kosmetyków.

Autor: Arkadiusz Malanowski