Narodziny dziecka – co przynieść w prezencie?

Co dać na narodziny dziecka- trafiony prezent

Narodziny dziecka to powód do radości i świętowania. Jedna wybranie prezentu dla noworodka, staje się problemem dla osób, które nie mają doświadczenia w tej kwestii. Jest to często ogromne wyzwanie.

Dobrze, gdy mama i tata malucha wprost komunikują, co chcieliby dostać. Zawsze pożądanym prezentem są pieluchy, bo maluch zużywa ich mnóstwo, a do najtańszych nie należą. Jeśli jednak zależy nam na podarowaniu czegoś bardziej trwałego albo mniej praktycznego, propozycji też nie brakuje.

Prezent dla noworodka – akcesoria i zabawki

Wiele osób wychodzi z założenia, że prezent dla niemowlaka faktycznie powinien być dla niego i sprawić mu przyjemność. Stąd bardzo popularnym podarkiem są wszelkiego rodzaju gryzaczki, grzechotki, pozytywki oraz przytulanki. To wręcz klasyka, która ma tylko jedną wadę – może się okazać, że wszyscy inni też wyszli z podobnego założenia i maluch, ku cichej rozpaczy rodziców, zostanie obdarowany gryzakami i grzechotkami na każdy dzień miesiąca.

Piękne ubranka tylko z certyfikatem

W takim razie co wybrać, jeśli nie zabawki czy akcesoria? – Bardzo popularnym prezentem dla niemowlaka są też ubranka. Niedoświadczone w temacie osoby mogą się obawiać ich zakupu – bo „co, jak nie trafię z rozmiarem”? Aby uniknąć tych rozterek, warto czytać etykiety, bo często znajdziemy tam informacje, ile miesięcy ma dziecko, dla którego przeznaczone jest dane ubranko. Jeśli jednak wciąż mamy wątpliwości, to zawsze lepiej wziąć większy rozmiar – noworodki i małe dzieci rosną błyskawicznie i to, co jeszcze miesiąc temu było na nie całkiem za duże, nagle okazuje się w sam raz. Wybór śpioszków, kaftaników, sweterków czy czapeczek i skarpetek w sklepach jest ogromny, a urocze wzory i słodkie kolory mogą zawrócić w głowie nawet tym, którzy sami nie mają dzieci. Przy wyborze ubranek, warto zwrócić też uwagę na to, czy odzież ma odpowiednie certyfikaty, które świadczą o tym, że jest bezpieczna dla niemowląt. Zwykle znajdziemy taką informację na metce, ale w razie wątpliwości najlepiej potwierdzić to u sprzedawcy – podpowiada stylistka KiK.

Coś dla zmęczonych rodziców

Bywa tak, że młodzi rodzice sami proszą o niekupowanie zabawek czy ubranek. Na przykład dlatego, że mają ich zapas po starszym rodzeństwie malucha. Co wtedy? Pojawienie się w rodzinie nowego członka oznacza, że przez pewien czas niemal cała uwaga jest skupiona na nim. Często tym, o czym jego rodzice marzą najbardziej, to, poza odpoczynkiem, pyszna kolacja. Jeśli lubimy gotować, przyjdźmy do nich w odwiedziny z daniem, które lubią. Możemy też zamówić coś gotowego i po drodze skoczyć do cukierni po słodki deser. W okresie, w którym wypicie ciepłej kawy jest niemałym wyzwaniem, rodzice malucha na pewno docenią ten gest – radzi ekspertka.

Narodziny dziecka – karta podarunkowa w prezencie

Jeśli podejmowanie decyzji nie jest naszą najmocniejszą stroną czy też należymy do perfekcjonistów, którzy uważają, że prezent od nich po prostu musi być strzałem w dziesiątkę albo odwrotnie – jesteśmy w kropce i nie mamy pojęcia, co chciałaby obdarowywana osoba, jest jeszcze jedno rozwiązanie. To karta podarunkowa do sklepu na dowolną wybraną przez nas kwotę, najlepiej włożona do okolicznościowej kartki z kilkoma miłymi i osobistymi słowami od nas. Wtedy mamy pewność, że świeżo upieczeni rodzice wybiorą dla siebie to, czego najbardziej potrzebują. Niezależnie od tego, czy będzie to coś praktycznego, czy przeciwnie – przyjemną zachcianką. W końcu o to chodzi w dawaniu prezentów, by sprawiały przyjemność obdarowywanym!
Katarzyna Maciejewska