29 września Międzynarodowy Dzień Kawy w Sukcesji

Rocznie na świecie wypijane jest około 400 mld filiżanek tego napoju. Statystyczny Polak każdego roku wypija napar z ok. 3 kg ziaren, podczas gdy w Finlandii na jedną osobę przypada aż 13 kg. Kawa. Wiele osób nie wyobraża sobie bez niej poranka. 29 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kawy. Z myślą o miłośnikach tego energetycznego naparu, Centrum Handlowo-Rozrywkowe Sukcesja wraz z marką Starbucks organizuje obchody tego szczególnego dla kawoszy dnia. Oczywiście, w programie nie zabraknie degustacji.

W domach pijemy najczęściej kawę rozpuszczalną lub mieloną, zaś w kawiarni chętniej wybieramy caffè latte. Kawiarnia Starbucks słynie z ciekawych smaków serwowanych napojów, m.in.: Pumpkin Spice Latte czy Orange Honeycomb Crunch Frappucino. Choć marka ma zaledwie 40 lat, jest już jedną z najbardziej kultowych kawiarni na świecie, a zdjęcia kawy przez nią serwowana podbiły media społecznościowe. 29 września, w szczególny dla kawoszy dzień, jedyna w Łodzi kawiarnia Starbucks przygotowała szereg atrakcji połączonych z prelekcjami na temat wywaru z ziaren kawowca.

Międzynarodowy Dzień Kawy w Sukcesji rozpocznie się o godzinie 15:00 prezentacją poświęconą historii kawy, jej gatunków, a także całej drogi, jaką przemierza od zasadzenia ziarna, przez proces palenia, aż do parzenia aromatycznego naparu, który trafia do filiżanki. Goście dowiedzą się, gdzie rośnie kawa, jak jest uprawiana, jak się ją obrabia, a także czemu profil palenia wpływa na smak kawy. Podczas kolejnych wykładów, z których każdy będzie trwał około 15 minut, uczestnicy będą mieli okazję poznać metody parzenia kawy, dowiedzą się także, jak przygotować doskonałą kawę w domu. Doświadczeni bariści zdradzą, dlaczego proporcje i grubość zmielenia ziaren są tak ważne. Jak woda wpływa na smak kawy? Jak przechowywać kawę w domu, oraz czemu świeżość powinna być dla nas najważniejsza? Podczas ostatniego wykładu, który rozpocznie się o godzinie 17:15 uczestnicy poznają metody etycznego pozyskiwania kawy przez markę. Podczas półgodzinnych przerw przewidziane są Coffee Tastingi, konkursy z nagrodami oraz degustacja energetycznego napoju.
Wydarzenie odbędzie się w kawiarni Starbucks, na poziomie 0 w Sukcesji. Udział w nim jest bezpłatny.
Katarzyna Pasikowska