30 września Oświęcim zaprasza na imprezę: „Spacer po zdrowie”

Już w najbliższą sobotę – 30 września w Oświęcimiu odbędzie się „Spacer po zdrowie – Zaproś swojego lekarza!”, który ma na celu aktywizowanie mieszkańców miasta i okolic w ruchu. Zapraszamy wszystkich w godzinach 10:00 – 15:30 na Bulwary w Oświęcimiu. Założeniem projektu jest edukacja społeczeństwa o konieczności uprawiania sportu w nawet najprostszej formie jaką jest spacer, by poprawić nie tylko swoją kondycję, ale przede wszystkim stan zdrowia. Wydarzenie realizowane jest w ramach Narodowego Programu Zdrowia Ministerstwa Zdrowia.
Program ukierunkowany jest na profilaktykę zdrowotną w chorobach cywilizacyjnych tj.: zawały serca, udary mózgu, nowotwory, cukrzyca i otyłość.
Partnerami projektu są również: Ministerstwo Zdrowia, Perła Wellness, Polski Komitet Olimpijski, Exercise is Medicine, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Fundacja Zaskoczeni Wiekiem, Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych RAZEM, Dzienny Dom Pomocy w Oświęcimiu oraz Stowarzyszenie „Pokolenia”, Głos Ziemi Oświęcimskiej, Fakty Oświęcim, Oświęcimskie24.
Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Oświęcimia i okolic już w tę sobotę od godziny 10:00 na Bulwary. Mamy nadzieję, że “Spacer po Zdrowie” zyska popularność wśród mieszkańców Oświęcimia.
plan imprezy na www.bezale.pl