Poznaj efekt dębowej podłogi w kuchni i łazience

Dąb – niekwestionowany król polskich wnętrz
Polacy tradycyjnie przywiązani są do drewna jako materiału wykończeniowego w domach. Jak podkreślają specjaliści z firmy Quick-Step, producenta podłóg, dąb
w rankingu popularności w Polsce wyprzedza wszystkie inne gatunki o kilka długości. Jako szlachetny gatunek drewna kojarzy się z prestiżem, solidnością
i długowiecznością. Sęki, słoje i nierówności drewna dają ciepły wygląd, mają ponadczasowy i uniwersalnych charakter. I co nie bez znaczenie, drewno pasuje do każdego stylu aranżacji wnętrz.

Podłoga w trudnych miejscach
Co jednak zrobić gdy chcemy być konsekwentni w wystroju naszych wnętrz i marzymy o drewnianych podłogach również w miejscach, gdzie nietrudno o wilgoć, takich jak łazienka. Lub co zrobić gdy – jak to się często zdarza we współczesnych wnętrzach – kuchnia jest połączona z salonem; na całej powierzchni chcemy zachować spójny wygląd podłogi i dodatkowo mieć pewność, że wszystkie kuchenne czynności nie odbiją się na wyglądzie podłoża?

Laminaty i winyle – idealne rozwiązanie w łazience i kuchni
Rozwiązaniem problemu są podłogi laminowane i winylowe. Wykonane z nowoczesnych materiałów wprost idealnie nadają się do wnętrz, gdzie mamy do czynienia z wilgocią, a intensywne użytkowania może sprawić, że naturalne drewno szybko straci swój nieskazitelny wygląd. Podłogi laminowane i winylowe Quick-Step, dzięki zaawansowanym technologiom produkcji idealnie odwzorowują materiały spotykane w naturze. I nie chodzi tu tylko o rysunek oraz barwy drewna (oddawane na powierzchni podłogi dzięki ultra realistycznym zdjęciom w wysokiej rozdzielczości). Laminaty i nowoczesne winyle w dotyku przypominają prawdziwe drewno, z charakterystycznymi nierównościami takimi jak sęki i słoje. Pod palcami są nierówne jak drewno i podobnie jak ono ciepłe. Co ważne wzory i wykończenia proponowane przez Quick-Step w poszczególnych kolekcjach nie powtarzają się na przestrzeni wielu metrów kwadratowych. Układając laminat lub winyl w dębowym wykończeniu nie ma się wrażenia sztuczności i powtarzalności wzoru. W przeciwieństwie do drewna podłogi laminowane i winylowe Quick-Step nie wymagają wykonywania raz na kilka lat uciążliwych zabiegów pielęgnacyjnych – cyklinowania i późniejszego lakierowanie lub olejowania. Laminat i winyl świetnie znoszą wilgoć, są odporne na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne, przez co łatwo też jest zachować je w czystości. Dodatkowe ten drugi może być kładziony na inne powierzchnie; nowoczesnym winylem Quick-Step, który dostępny jest w panelach a nie w rolkach, może przykryć niemodne już płytki ceramiczne czy niedoskonałą wylewkę betonową.

Ten sam wzór na całej powierzchni
Nie od dziś wiadomo, że jednolite wykończenia na całej powierzchni – spójne barwy i faktury – optycznie powiększają wnętrze. Dlatego właśnie winyl i laminat warto jest zastosować w całym mieszkaniu. Przy użyciu tych nowoczesnych rodzajów podłóg ten sam wzór można mieć nie tylko w salonie czy przedpokoju, ale również w aneksie kuchennym i łazience. Zatem to idealne rozwiązanie do mniejszych mieszkań, w których tak bardzo zależy nam na poczuciu przestrzenności. Dodatkowo rezygnacja z ceramicznych płytek w łazience sprawi, że nawet na niewielkiej powierzchni będziemy mieć namiastkę przytulnego pokoju kąpielowego, a po wyjściu z kąpieli będziemy stąpać po przyjemnie ciepłej posadzce.
Jarosław Kril