Czym są bootcampy i dlaczego warto z nich korzystać?

Intensywne kursy przyciągają nie tylko specjalistów z technicznym wykształceniem, którzy marzą o lepszych zarobkach, ale również osoby zupełnie spoza branży. Kto i dlaczego chce uczyć się kodowania i analizy danych pokazują wyniki badań Politechniki Warszawskiej i projektu Kodołamacz.pl.
Bootcampy to specjalne, trwające kilka tygodni kursy mające szybko i efektywnie nauczyć uczestników programowania. W odróżnieniu od tradycyjnych szkoleń nie ograniczają się wyłącznie do wybranej technologii lub zagadnienia. Zasadniczo różnią się też od tradycyjnych studiów, które pozwalają na zdobycie wiedzy ogólnej, bez ukierunkowania na konkretną specjalizację. Bootcamp to szkoła zawodu, nauka w kierunku zdobycia praktycznych umiejętności potrzebnych do jego wykonania. W skrócie: po studiach potrzebny jest staż, po bootcampie.
Z danych Kodołamacz.pl wynika, że największym zainteresowaniem cieszą się kursy full stack obejmujące pełen zestaw umiejętności z zakresu tworzenia aplikacji webowych (stron www. etc.) czyli front-end i back-end, oraz właśnie kursy data science, pozwalające pracować na tak zwanych dużych danych (ang. big data). Ściągają po 39% zainteresowanych. Pozostałe 22% przypada na prostsze kursy frontendowe, które absolwenci tworzą zewnętrzną część stron internetowych.
więcej na www.bezale.pl i www.kodolamacz.pl