25 stycznia w Warszawie spotkanie Fire Talk

Zadajemy sobie pytanie czy sztuczna inteligencja to szansa dla ludzi czy zagrożenie. Mamy obawy, że w przyszłości roboty nas zastąpią i będą wykonywać naszą pracę. 25 stycznia można posłuchać i porozmawiać na ten temat w Warszawie na spotkaniu Fire Talk.

Firma Sharpeo od 2010 roku przy wykorzystaniu najnowszych technologii wprowadza praktyczne i innowacyjne rozwiązania. Od pewnego czasu organizuje wydarzenia z serii Fire Talk. Spotkania są poświęcone nowym technologiom, łączą ekspertów IT ze wszystkich obszarów. Uczestnicy po 20-minutowych prezentacjach mogą w luźnej atmosferze bliżej poznać speakerów i zapytać ich o interesujące kwestie.

25 stycznia br. o godzinie 18:30, w Warszawskim coworkingu HubHub, odbędzie się kolejne z nich. Tematem przewodnim będzie Artificial Intelligence in Use. Podczas spotkania poruszone zostaną takie kwestie:

  • Czy sztuczna inteligencja zastąpi programistów?
  • Jak wykorzystać potencjał sztucznej inteligencji?
  • Jakich open-sourcowych narzędzi można użyć?
  • Najciekawsze scenariusze praktycznego wykorzystania sztucznej inteligencji

Od kilku lat zainteresowanie wykorzystaniem sztucznej inteligencji wzrasta.  Według portalu willrobotstakemyjob.com, istnieje 48% szans na to, że programiści zostaną zastąpieni przez roboty. Dlatego też ważne jest rozwijanie kompetencji z tego obszaru– mówi organizator wydarzenia, CEO Sharpeo – Cezary Woszczyk.  Zależy nam na tym, aby rozmawiać z osobami, które do tej pory w praktyczny sposób używały sztucznej inteligencji. Mamy też zamiar pokazać narzędzia, które można wykorzystywać w tej dziedzinie, nawet nie będąc ekspertem. – dodaje.

Prelegentami najnowszego wydarzenia są:

  • Dr Leszek Bukowski – przez kilka lat pracował jako wykładowca w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, gdzie prowadził wykłady na temat analizy sieci społecznościowych oraz uczenia maszynowego. Obecnie jako data scientist wspiera innowacyjne firmy we wdrażaniu inteligentnych rozwiązań analitycznych. Przewodzi zespołowi data science w firmie Emplocity, która pracuje nad sztuczną inteligencją do poszukiwania pracy,
  • Igor Sawczuk – absolwent Politechniki Warszawskiej, aktualnie pracuje jako CEO. Zajmuje się automatyzacją obsługi klienta.  Firma, w której pracuje jest autorem oprogramowania, które za pomocą prostego kreatora umożliwia uruchamianie kilkunastu scenariuszy bota.
  • Marcin Stachowiak – uczestniczy w tworzeniu systemów dużych przedsiębiorstw. Ponadto jest nauczycielem akademickim, prowadzi badania nad wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Od początku 2017 roku w Intel jest Ambasadorem Studentów ds. Rozwoju sztucznej inteligencji w Polsce.

Istnieje wiele sposobów wykorzystania sztucznej inteligencji. Jeśli zastanawiałeś się jak sztuczna inteligencja może wspierać procesy i zwiększać jakość produktów w inżynierii oprogramowania – ten wykład jest dla Ciebie. Przedstawione zostaną konkretne przykłady, gdzie sztuczna inteligencja może asystować architektowi, deweloperowi lub testerowi w jego codziennej pracy– mówi jeden z prelegentów Marcin Stachowiak.

Spotkanie jest otwarte, wystarczy tylko zarejestrować się za pomocą formularza na stronie internetowej http://fireaione.sharpeo.com. Liczba miejsc jest ograniczona, nie zwlekaj!
źródło: newsrm.tv