Cinema City – repertuar dla osób z autyzmem i z zespołem Aspergera

Cinema City  przygotował repertuar także dla dzieci i dorosłych autystycznych oraz z zespołem Aspergera. Seanse będą odbywać się  cyklicznie, w jedną sobotę miesiąca w wybranych kinach w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Łodzi, Gdańsku, Wrocławiu, Toruniu i Katowicach. Podczas seansów na salach zostaną zapewnione warunki odpowiednie dla osób autystycznych i z zespołem Aspergera.
Cinema City dostępne dla wszystkich
Seans przyjazny sensorycznie to nowość na polskim rynku. Umożliwia on osobom autystycznym pełniejsze uczestnictwo w kulturze. Podczas tych seansów na sali kinowej będą panować specjalne warunki:
• światła nie będą w pełni zgaszone, tylko przyciemnione;
• również dźwięk filmu zostanie przyciszony, by nie przeszkadzał dzieciom nadwrażliwym na dźwięk;
• sala będzie wypełniona maksymalnie w 65-70%, co zapewni widzom dużo większą swobodę;
• podczas seansów sensorycznych nie będzie obowiązywać zasada całkowitej ciszy, czyli widzowie będą mogli na głos komentować bieg wydarzeń, śmiać się, śpiewać, tańczyć, biegać, klaskać itp.;
• wejście i wyjście na salę będzie odbywać się tą samą drogą, co zmniejszy lęk przed nowym miejscem oraz ułatwi poruszanie;
• Cinema City umożliwi wniesienie na seans własnego jedzenia;
• bezpośrednio przed seansem nie będą wyświetlane reklamy;
• kasy kina zostaną uruchomione pół godziny przed rozpoczęciem filmu.

Harmonogram najbliższych projekcji:
Dzieci (w seansach mogą uczestniczyć także niepełnosprawni dorośli):
• 27 stycznia, godz. 10:00: „Paddington 2” – druga część szalonych i zabawnych przygód uroczego misia o twarzy twardziela i wielkim sercu, który zrobi wszystko, by sprowadzić innych na dobrą drogę;
• 24 lutego, godz. 10:00: „Fernando” – komedia animowana o najsłynniejszym byczku świata, omyłkowo wziętym za groźną bestię. Fernando zostaje schwytany i uprowadzony, i aby wrócić do domu, wyrusza na wielką wyprawę, podczas której przeżyje przygodę swego życia.
• 17 marca, godz. 10:00: „Pszczółka Maja: Miodowe Igrzyska” – szalone i zabawne perypetie ukochanej przez dzieci pszczółki Mai, która nie boi się żadnej przygody! Tym razem stawką są igrzyska miodowe i zapasy miodu na całą zimę!

Dorośli:
• 10 lutego, godz. 10:00: „Cudowny chłopak” – piękna opowieść o chłopcu, który udowadnia, że piękno to nie tylko wygląd. W filmie wystąpiła Julia Roberts i Owen Wilson.
Specjalny cennik
Na seanse przyjazne sensorycznie zarówno dzieci, jak i dorośli po okazaniu orzeczenia o niepełnosprawności, orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego lub wypisu diagnozy będą mogli kupić bilety ulgowe, zaś jeden z opiekunów dziecka lub osoby dorosłej otrzyma bezpłatną wejściówkę.

Gdzie?
Seanse przyjazne sensorycznie będą się odbywać w kinach Cinema City w Warszawie (Sadyba), Poznaniu (Kinepolis), Krakowie (Galeria Plaza), Łodzi (Manufaktura), Gdańsku (Krewetka), Wrocławiu (Wroclavia), Toruniu (Czerwona Droga) i Katowicach (Pkt 44).

Bilety można rezerwować telefonicznie lub e-mailowo. Więcej informacji na www.cinema-city.pl/static/pl/pl/kontakt-do-dzialu-rezerwacji-grupowych.
Joanna Owsianko