Wypróbuj nowe polskie dżemy na rynku

Łowicz wprowadził dżemy 100% z owoców z funkcją prozdrowotną dwa nowe, unikalne warianty, które wspomagają procesy antyoksydacyjne 100% z owoców Pigwowiec z acerolą oraz wspierający witalność100% z owoców Dereń z acerolą. Połączenie roślin znanych z cennych dla zdrowia właściwości z acerolą sprawia, że oba produkty stanowią wartościowe źródło witaminy C.
To kolejne propozycje marki, które nie tylko doskonale smakują, ale też zawierają składniki wspierające funkcje naszego organizmu.
Jesteśmy coraz bardziej świadomi, że aby cieszyć się zdrowiem i witalnością należy prowadzić zdrowy tryb życia oparty na regularnych, prawidłowo skomponowanych posiłkach, codziennej dawce ruchu oraz zachowaniu balansu pomiędzy pracą i odpoczynkiem. Dlatego zwracamy coraz większą uwagę na to, co znajduje się na naszych talerzach i chętnie sięgamy po produkty, które nie tylko dobrze smakują, ale też służą dobremu samopoczuciu. Nie ma wątpliwości, że najbardziej wartościowe są te bogate w witaminy oraz inne, cenne składniki odżywcze, pochodzące z naturalnych źródeł, m.in. owoców, warzyw oraz innych produktów roślinnych.

Zadbaj o siebie z Łowiczem
Dla wszystkich, którzy starają się dbać o siebie każdego dnia marka Łowicz przygotowała 2 nowe smaki dżemów 100% z owoców prozdrowotnych –Pigwowiec i Dereń.Oba powstały na bazie roślin znanych i cenionych za swoje korzystne dla zdrowia właściwości, dzięki czemu każdy z nich wspomaga konkretną funkcję organizmu. 100% z owoców Dereń z acerolą wspiera witalność, czyli naszą energię i dobre samopoczucie, a 100% z owoców Pigwowiec z acerolą- procesy antyoksydacyjne, ułatwiając walkę z wolnymi rodnikami.

Połączenie roślin znanych z dobroczynnych właściwości dla zdrowia z acerolą sprawia, że produkty są wartościowym źródłem witaminy C. Są zatem doskonałym uzupełnieniem rodziny dżemów 100% z owoców wspierających nasz organizm, w których znajdują się już:pomagający zachować odporność 100% z owoców Dzika Róża, wspomagający procesy obronne organizmu100% z owoców Czarny Bez oraz wspierający prawidłową pracę układu pokarmowego 100% z owoców Rokitnik. Podobnie jak pozostałe produkty z tej linii, także Pigwowiec z acerolą i Dereń z acerolą zawierają tylko cukry naturalnie występujące w owocach. Wszystkie dżemy 100%
z owoców prozdrowotne od Łowicza smakują doskonale.Wystarczy jedna lub dwie łyżki, aby cieszyć się ich pysznym smakiem i poczuć dobroczynną moc natury.

Pigwowiec– to wieloletni krzew lub drzewo, którego owoce – nazywane także „polską cytryną” – są twarde i kwaśne, w związku z czym nie nadają się do jedzenia na surowo.Doskonale za to sprawdzają się we wszelkiego rodzaju przetworach. Stanowią źródło witaminy C oraz witamin z grupy B, a także substancji mineralnych, np. potasu, magnezu czy żelaza.
Dereń– to roślina, której właściwości prozdrowotne cenione są od wieków. Pochodzi ze środkowej i południowo-wschodniej Europy. Jej owoce są soczyste, ale kwaśne w smaku, dlatego najlepiej nadają się do tworzenia przetworów. Stanowią bogate źródło substancji mineralnych, przede wszystkim żelaza, ale też m.in. wapnia, miedzi czy cynku, a także witaminy C.

Acerola – zwana też wiśnią z Barbados, pochodzi z Ameryki Środkowej i wysp karaibskich. Jej miąższ jest soczysty i kwaśny. Mimo niewielkich rozmiarów ma dużą, prozdrowotną moc. Słynie przede wszystkim z wysokiej zawartości witaminy C – wystarczą zaledwie jej 3 owoce, by pokryć całodzienne zapotrzebowanie człowieka na witaminę C. Zawiera także witaminy z grupy B oraz cenne pierwiastki, np. wapń, żelazo czy potas.
Zachęcamy do wypróbowania przepisu: Nadziewane gruszki dżemem z owoców Pigwowiec z acerolą i serkiem mascarpone
i Racuchy jabłkowe z dżemem z owoców Dereń z acerolą
Martyna Brzezińska