Pracowników w polskich firmach łączy piłka

Sport i gry zespołowe integrują pracowników. Tak właśnie jest  w firmie EKO- OKNA S.A. Osoby zatrudnione w biurach handlowych, transporcie, spedycji czy na produkcji, po godzinach łączy piłka nożna. Regularnie trenują oraz uczestniczą w towarzyskich turniejach piłkarskich.
W kornickiej Spółce zatrudnienie znalazło ponad 4 tys. osób. Pochodzą z różnych miejscowości, a nawet zagranicy. Wspólnie budują pozycję firmy na rynkach międzynarodowych, dbają o jej rozwój, ale też wzajemne relacje. W społeczności EKO-OKIEN zawiązały się silne grupa biegaczy, siatkarzy, są też kolarze, alpiniści oraz amatorzy piłki nożnej. Ta ostatnia grupa powstała jako jedna z pierwszych.

Sekcja piłki nożnej funkcjonuje od ponad 3 lat. Początkowo liczyła kilka osób. Z biegiem czasu rosła w siłę. W dużej mierze tworzą ją piłkarze z lokalnych klubów oraz pasjonaci tego sportu. – Mecze, które rozgrywamy, to dla nas doskonały sposób na integrację i formę rekreacji. Po wielu godzinach spędzonych np. za biurkiem czy przy maszynach ruch jest dla nas wręcz wskazany. Każdy z nas od najmłodszych lat lubił biegać za piłką, teraz mamy okazję kontynuować nasze zamiłowanie z dzieciństwa – mówi Mateusz Zdrzałek, piłkarz z firmy EKO-OKNA S.A. – Nasz pomysł na integrację załogi spodobał się Zarządowi firmy i możemy liczyć na ich wsparcie. Spółka pokrywa koszty wynajmu sali, koszulek dla zawodników oraz wyjazdy na rozgrywki- podkreśla M. Zdrzałek.

Amatorzy footballu spotykają się regularnie w każdy czwartek, na hali sportowej w szkole w Pietrowicach Wielkich. W cotygodniowych treningach uczestniczy od 15 do 20 osób. Za sobą mają, m.in. wygraną w turnieju Decathlon Business Champions League, który odbywał się w Boguszowicach od grudnia 2017 do lutego 2018. Drużyna reprezentująca Spółkę z Kornic zakwalifikowana się do tzw. „finału pocieszenia” i wygrała go.

Niesieni na fali zwycięstwa postanowili zorganizować rozgrywki u siebie. 7 kwietnia w Arenie RAFAKO odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Handlowego EKO-OKIEN. Rywalizowali z drużynami kontrahentów. Rozgrywki wygrali gospodarze.

Obecnie przygotowują się do 2 rundy Decathlon Business Champions League, która odbędzie się 14 maja w MOSiR Centrum w Wodzisławiu Śląskim. Drużyna EKO-OKIEN znowu powalczy o zwycięstwo.
Justyna Korzeniak