Nowe mieszkania na Mokotowie

Nowe mieszkania w biznesowej części Mokotowa już w sprzedaży. Bogata oferta nowych mieszkań na Mokotowie to ponad 220 mieszkań w trzech nowych budynkach inwestycji Skanska.  Rozpoczęła się sprzedaż drugiego etapu osiedla Holm House.

Pierwszy etap osiedla cieszył się dużym zainteresowaniem – tu na właścicieli czekają już wyłącznie ostatnie lokale. Wraz z kolejnym etapem, na rynek wchodzi 226 mieszkań i 4 lokale usługowe o metrażu od 27 m² do 133 m². Budynki o zróżnicowanej bryle (7 lub 9 kondygnacyjne) zaprojektowała ceniona pracownia architektoniczna Wojciecha Hermanowicza. Planowany termin zakończenia budowy to druga połowa 2020 roku.

Wszystko w zasięgu ręki
Jednym z największych atutów Holm House jest jego lokalizacja. – Inwestycja mieści się w popularnej i lubianej biznesowej części Warszawy. Cieszy się olbrzymim zainteresowaniem wśród inwestorów, kupujących mieszkania pod wynajem. Dodatkowym plusem z ich punktu widzenia jest fakt, że mieszkania są sprzedawane wraz z prawem własności gruntu, co oznacza brak dodatkowych opłat za użytkowanie wieczyste – opowiada Karolina Guzik, manager ds. sprzedaży Skanska Residential Development Poland.

Holm House ma również idealną lokalizację dla osób, które nie chcą marnować długich godzin, stojąc w korkach w codziennej drodze do pracy. To również wymarzona wyspa dla rodzin z dziećmi. Tu wszędzie każdy ma blisko – dodaje.
Inwestycja powstaje przy ul. Abramowskiego między stacjami metra Wierzbno i Wilanowska, w drugiej linii zabudowy od ul. Domaniewskiej.

Mokotowskie osiedle Holm House 2 to element stołecznego business hubu, ale dzięki różnorodnym przestrzeniom wspólnym – w budynku została również zachowana kameralność. Powstaną wewnętrzne patia ze strefą rekreacji dla mieszkańców oraz plac zabaw dla dzieci. – Wysokie drewniane okna, tarasy i loggie dają możliwość podziwiania imponujących widoków na panoramę Warszawy – opowiada Karolina Guzik.

Certyfikacje i innowacyjne rozwiązania Holm House 2
Drugi etap Holm House zostanie wyposażony w nowoczesne rozwiązania, takie jak stacja ładowania samochodów elektrycznych dla mieszkańców w garażu podziemnym, system korzystania z wody deszczowej do podlewania roślin w częściach wspólnych, panele fotowoltaiczne na dachu (wyprodukowana energia zasili oświetlenie w garażu), samochód elektryczny dla mieszkańców (leasing) czy stacja naprawy rowerów. Na terenie osiedla zostaną zasadzone rośliny antysmogowe, posiadające podwyższoną zdolność wyłapywania i filtrowania powietrza z toksycznych związków lotnych oraz pyłów.

Inwestycja ubiega się również o dwa certyfikaty, potwierdzające spełnienie najwyższych standardów w projektowaniu i budowaniu obiektu. Zgodnie z wytycznymi certyfikatu BREEAM, Holm House 2 będzie musiał osiągnąć najwyższe standardy w zakresie jakości, zdrowia i bezpieczeństwa oraz komfortu użytkowania. Dodatkowym ważnym parametrem jest zmniejszanie wpływu budowy na środowisko naturalne.

Holm House będzie również audytowany pod kątem otwartości i dostępności. Budynek ubiegając się o certyfikat „Obiekt bez barier” zostanie przystosowany do osób z różnymi potrzebami, w tym rodziców małych dzieci, osób starszych czy z niepełnosprawnościami.  Działalność Skanska w zakresie pozbawiania budynków barier architektonicznych została w tym miesiącu nagrodzona w konkursie „Lider Dostępności”, który odbył się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.
Marta Pietrasik