Jak oczyścić powietrze z pyłków, alergenów i spalin?

Nie ma nikogo kto nie lubiłby jak za oknem świeci słońce, śpiewają ptaki a drzewa delikatnie kołyszą się na wietrze. Latem temperatura powietrza wzrasta i czujemy się zmęczeni. Przyczyną osłabienia są spaliny, które nam towarzyszy od lat.  Wiosna i lato to czasami koszmar dla alergików uczulonych na pyłki roślin i trawy. Łzawiące oczy, sienny katar i inne dolegliwości są objawami tej choroby. Coraz więcej ludzi cierpi na alergie. Jak przebywać w czystym powietrzu i radzić sobie z tropikalnymi upałami?
Na przeciw wyszedł producent urządzeń zapewniających komfort życia. Urządzenie Dyson Pure Cool jest inteligentną hybrydą, która  oczyszcza powietrze z 99,95% zanieczyszczeń i ochłodzi otoczenie do temperatury jaką sobie ustawimy. Z nowym wentylatorem nie odczujemy upału. Urządzenie tez zatrzymuje małe, niewidoczne i potencjalnie szkodliwe cząsteczki zanieczyszczeń. Dyson Pure Cool™ usuwa 99,95% najdrobniejszych, potencjalnie szkodliwych cząstek z domowego powietrza, o wielkości nawet do 0,1 mikrona.

Oczyszczacze powietrza mogą pomóc w wychwytywaniu zanieczyszczeń, bakterii i wirusów, a także pyłków, alergenów i nieprzyjemnych zapachów. Jednakże niektóre konkurencyjne oczyszczacze wykorzystują silniki, które w celu wychwycenia zanieczyszczeń tłoczą powietrze przez powierzchnię filtra. W rozwiązaniu tym zanieczyszczenia często przedostają się na zewnątrz i trafiają z powrotem do powietrza, którym oddychamy.
Wentylator oczyszczający Dyson Pure Cool™ wyposażono w filtr 360° z mikrowłókien borokrzemianowcyh HEPA. Technologia wychwytuje 99,95% cząstek o wielkości do 0,1 mikrona zatrzymywanych w filtrze, rozprowadzając czystsze powietrze w pomieszczeniu.

W powietrzu znajduje się znacznie więcej zanieczyszczeń niż jest w stanie uchwycić ludzkie oko. Inżynierowie Dyson skupili się na wychwytywaniu najdrobniejszych cząsteczek o wielkości zaledwie 0,1 mikrona. Nasz unikalny szklany filtr HEPA 360 ° składa się z 1,1 m2 mikrowłókna borokrzemianowego, plisowanego 254 razy, co oznacza, że możemy wychwycić 99,95% cząsteczek, tak małych jak 0,1 mikrona.

Opatentowana technologia Dyson dzięki zastosowaniu wydajnej technologii Air Multiplier™ wypełnia pomieszczenie długim strumieniem oczyszczonego powietrza.

W najnowszym oczyszczaczu Dyson Cool™ zastosowano szklany filtr HEPA 360, również opracowany przez firmę Dyson. Odfiltrowane cząstki więzną w filtrze i nie powracają do powietrza którym oddychamy. W ten sposób do pomieszczeń wypuszczany jest strumień oczyszczonego powietrza o dalekim zasięgu.
Katarzyna Szatańska