Smartfony Doogee alternatywą dla drogich telefonów

Smartfony marki Doogee w Polsce są już oficjalnie dostępne. Wyłącznym dystrybutorem jest spółka MB Mobile. Zaprojektowane w Hiszpanii i wyprodukowane w Chinach są innowacyjne, mają dobre parametry techniczne i proporcję ceny do jakości.
Te smartfony zachwycają
Firma Doogee powstała w marcu 2013. Młody producent urządzeń mobilnych szybko zyskał popularność w wielu krajach. Trzy miliony sztuk smartfonów sprzedane zostało w ubiegłym roku. Od momentu powstania firmy 17 milionów klientów wybrało sprzęt Doogee. Strategia producenta to: wysoka wydajność smartfonów w stosunku do ich ceny, atrakcyjne i oryginalne wzornictwo oraz ciągłe poszukiwanie większych i mniejszych innowacji ułatwiających życie użytkownikom.

W centrum R&D Doogee zlokalizowanym w Shenzhen w Chinach trwają prace nad innymi innowacyjnymi produktami jak np. zaprezentowany w wersji koncepcyjnej na targach MwC w Barcelonie model Mix3 z dużym i zaawansowanym technologicznie bezramkowym ekranem. Wyposażony w technologię forcetouch ekran urządzenia będzie miał wbudowany czytnik linii papilarnych (drugi, dodatkowy znajdziemy z boku obudowy), natomiast na ramce smartfonu znajdzie się wysuwany obiektyw aparatu. Dzięki zastosowaniu takich rozwiązań ekran zajmować będzie 98% powierzchni przedniego panelu.

W firmie trwają również prace nad koncepcyjnymi projektami, które prawdopodobnie pojawią się w sprzedaży dopiero w dalszej przyszłości. Wśród nich znajdują się modułowy smartfon o wysokiej wytrzymałości, urządzenie z elastycznym ekranem, a nawet projekt częściowo przezroczystego smartfona o nazwie Doogee TT.
Oferta Doogee
Oferta smartfonów Doogee podzielona została na 4 linie produktów:

Seria X
X to seria budżetowych urządzeń tworzonych zgodnie z najnowszymi trendami: bezramkowym designem, ekranami o przekątnych 5.3/5.5 cala i proporcjach 18:9, podwójnymi aparatami, metalowymi obudowami, hartowanym szkłem 2.5D czy nowoczesnymi i innowacyjnymi zabezpieczeniami takimi jak czytnik linii papilarnych na bocznej ramce urządzenia oraz Face ID.

Seria BL
Smartfony serii BL to linia przeznaczona dla osób, dla których najważniejszy jest czas pracy urządzenia. Najmniejszy akumulator w tej serii smartfonów ma pojemność 5050 mAh a największy 12000 mAh. Dzięki temu modele BL12000 i BL12000 Pro to urządzenia z największą dostępną na rynku baterią, które mogą być wykorzystywane jako źródła zasilania innych sprzętów. Oczywiście, poza samymi bateriami w smartfonach z tej serii stosowane są inne zaawansowane technologicznie rozwiązania. Wśród nich znaleźć można na przykład podwójny aparat zarówno z tyłu jak i z przodu urządzenia, ładowanie bezprzewodowe czy wysoką specyfikację zastosowanych podzespołów (takich jak: ekran FHD+, matryca głównej kamery o rozdzielczości 16 MP czy 64GB wbudowanej pamięci).

Seria S
Smartfony z serii S należą do kategorii rugged czyli sprawdzą się przede wszystkim w ekstremalnych warunkach. Ich mocne obudowy zostały wykonane, w zależności od modelu, z aluminium i poliwęglanu lub nawet z Kevlaru. Urządzenia spełniają normę IP68, a zatem są wytrzymałe, odporne na wszelkiego rodzaju upadki, kurz, pył czy zanurzenie w wodzie. Specjalnie zaprojektowane boki obudowy pozwalają na stabilne trzymanie telefonów w dłoni. Poza podwyższoną wytrzymałością w smartfonach z tej serii zastosowano (w zależności od modelu) szereg przydatnych funkcjonalności: wyjątkowo pojemne baterie, ładowanie bezprzewodowe, wykorzystanie podwójnych aparatów zarówno z tyłu jak i z przodu urządzenia, boczny czytnik linii papilarnych czy pamięć 128 GB.

Seria Mix
Mix to linia najbardziej zaawansowanych technologicznie modeli. Urządzenia z tej serii wyróżniają się stylowym wzornictwem oraz oferują możliwie najlepsze podzespoły, co przekłada się na największą wydajność. W serii Mix dostępne są smartfony z systemem podwójnych aparatów z tyłu i z przodu, matrycą głównego aparatu o rozdzielczości 16 MP, procesorem helio P25 czy odblokowywaniem urządzenia za pomocą skanu twarzy.

Wyłącznym dystrybutorem smartfonów Doogee w Polsce jest spółka MB Mobile. Ceny urządzeń z serii X kształtują się na poziomie 279 – 450 złotych, seria BL mieści się w widełkach od 690 do 780 złotych, seria S to koszt od 520 do 1470 złotych, natomiast ceny urządzeń z serii Mix to wydatek w przedziale od 499 do 1470 złotych. Smartfony są już dostępne w sprzedaży online.  Urządzenia zakupione w oficjalnej dystrybucji mają pełne wsparcie gwarancyjne i serwisowe zapewnione przez S.B.E Polska.
Tadeusz Zieliński