Stylista radzi – jak pielęgnować włosy jesienią

Szybkim krokiem zbliżamy się do jesieni. Wielu z nas źle znosi tę porę roku. Niekorzystnie wpływa na zdrowie i urodę. Będziemy musieli niestety przestawić się i sięgnąć do szafy po cieplejsze kurtki, czapki, a nawet szaliki. Nie wiemy czym nas zaskoczy nadchodząca pora roku. Czas  jesienny i później zimowy jest szczególnie uciążliwy dla kobiecych fryzur. Czapki i szaliki powodują, że włosy puszą się i elektryzują. Chcąc tego uniknąć musimy odpowiednio pielęgnować włosy.
Mariusz Szymojko, stylista fryzur radzi, żeby używać preparatów antystatycznych, w szczególności pielęgnacji, która jest wygładzająca, uszczuplającą objętość po zdjęciu czapki.

Dobór sposobu pielęgnacji jest ściśle związany z rodzajem włosów. W przypadku włosów cienkich należy stosować preparaty zawierające system antystatyczny, odbijający włosy od nasady. Natomiast włosy przetłuszczające się są zazwyczaj oklapnięte i wymagają stosowania suchych szamponów, które oczyszczają je z sebum oraz nadają im objętości.

Stylista stawia na ponadczasową klasykę, zarówno w kwestii koloru, jak i stylizacji włosów.

Zawsze modna jest klasa, czyli klasyka, która połączona jest z jakimś efektem rozwianych włosów. To jest zawsze modne i nigdy nikt tego nie skrytykuje – dodaje.  Podobnie jest z kolorem. Kolory ziemi, natury są zawsze modne.
Źródło: newsrm.tv