Jak zadbać o organizm w letnie upały?

Za 11 dni kalendarzowe lato, ale już teraz myślimy o urlopie tym bardziej, że upały dają się nam się we znaki. Wysokie temperatury i codzienna dawka mocnego słońca to czas na nawilżanie naszej skóry. Kiedy jest gorące lato budzi się energia PITTA.

Słońca jest naszym przyjacielem. Daje nam energię do życia i wzmacnia organizm. Jednocześnie niszczy komórki kolagenu i elastyny. Jest też przyczyną przedwczesnego starzenia się skóry i powstawania zmarszczek.

 

Jak odpowiednio dbać o skórę latem?

Krem przeciwsłoneczny z filtrem 30+ 
Wszystko zależy od naszej skóry, jeśli łatwiej ulegasz spaleniu, używaj wyższego SPF, jeśli wolniej, mniejszego.

Picie i jedzenie
Dopasuj styl życia do ciepłej pogody. Ponieważ lato to domena Pitta dosza, spróbuj uniknąć przegrzania organizmu. W tym czasie należy ochłodzić nasze ciało od wewnątrz, czyli jedz dużo owoców i warzyw. Mleko daje niesamowite chłodzące właściwości i oczywiście woda. Należy jak najwięcej pić wody, aby nie ulec odwodnieniu.

Kojąca kąpiel
Po opalaniu lub przebywaniu długo na słońcu, zawsze dobrze nam zrobi kojąca kąpiel. Dodanie kilku kropelek esencji różanej lub drzewa sandałowego do wody świetnie nawilży i ukoi skórę.

Oczyszczanie skóry
W czasie gorącego lata pocimy się i na naszej skórze gromadzi się warstwa potu i brudu, który zalegać może w porach. Oczyszczaj bardzo dobrze skórę rano i wieczorem. Jeśli masz delikatną i wrażliwą skórę, zmielone migdały, owsianka lub woda różana będą idealne. Przy skórze bardziej tłustej, mąka z ciecierzycy lub ryżowa pochłoną nadmierne sebum produkowane przez skórę. Także maseczki do twarzy szczególności te w proszku są genialnym sposobem na dogłębnie czystą cerę. Dwa razy w tygodniu nałóż maskę i ciesz się gładką cerą.

Nawilżanie i odżywianie
Skóra latem potrzebuje ogromnej ilości nawilżenia i nawodnienia. Szukaj kosmetyków nawilżających i posiadających w składzie kurkumę, drzewo sandałowe i aloes. Składniki te są przyjazne dla skóry i nie podrażnią jej. Tutaj znowu przechodzimy do maseczek. Maseczki nie dość, że genialnie oczyszczą skórę to dodatkowo odżywią i nawilżą ją.

Bazujące na płatkach kwiatów tj. róży lub algowe, np. de la Mer CHIC CHIQ, działa orzeźwiająco i przeciwstarzeniowo, dostarczając skórze dodatkowego odżywienia i nawodnienia. Główne składniki spirulina, która silnie nawilża oraz przeciwstarzeniowa alga, werbena to antyoksydant o mocy nawilżającej oraz jęczmień, który zachowuje elastyczność skóry i poprawia jej wygląd.

Rekomendowana dla wszystkich typów cery, w szczególności zmęczonej i odwodnionej skóry. Świetnie sprawdzają się w gorące lato. Szukaj tych w postaci proszku, dogłębnie odżywią skórę, są świeższe, gdyż aktywne składniki zaczną działać kiedy ty zdecydujesz, czyli dodasz do nich wodę.
źródło: newsrm.tv