Jak zregenerować zniszczone włosy po lecie?

Przesuszone, matowe i łamliwe – tak możemy określić powakacyjną kondycję włosów. Lato jest trudnym okresem zarówno dla włosów, jak i dla skóry głowy. 5 prostych sposób na przywrócenie zdrowego i atrakcyjnego wyglądu.
Kontakt z piaskiem i słoną lub chlorowaną wodą czy suszenie kosmyków na słońcu, przyczyniają się do tego, że latem włosy i skóra głowy są szczególnie narażone na podrażnienia. Uszkadzają naturalną powłokę hydrolipidową włosów, skutkiem czego są kruche, matowe, pozbawione lekkości i witalności.Wrześniowy powrót do rzeczywistości to dobry moment na naprawienie wakacyjnych szkód. Od czego rozpocząć pielęgnacyjną regenerację na głowie?Podpowiada Michał Wadas, główny stylista marki Wadas.

Podcięcie końcówek
Najskuteczniejszym sposobem na ujarzmienie połamanych i niesfornych końcówek jest… ich ścięcie. Pamiętaj, że rozdwojonych końcówek nie da się odbudować. Krótka wizyta u fryzjera nie tylko odświeży look, ale także przygotuje włosy do dalszych etapów pielęgnacyjnych.

Peeling skóry głowy
Szampon może okazać się za słaby do dogłębnego oczyszczenia poprzez usunięcie martwego naskórka, dlatego 2-3 razy w tygodniu wykonaj peeling skóry tej partii. Możesz wykorzystać gotowe produkty złuszczające z kwasami hydroksylowymi lub samodzielnie przygotować kosmetyk ze zmielonych ziaren kawy, soli morskiej lub cukru trzcinowego.

Olejowanie włosów
Czy wiesz, że działanie oleju możesz wzmocnić poprzez gorące kompresy? Pod wpływem wysokiej temperatury łuska włosa otwiera się, czerpiąc z preparatu jego cenne właściwości. W przypadku włosów ekstremalnie suchych sprawdzi się olej makadamia i migdałowy, dla kręconych odpowiedni będzie olej lniany i słonecznikowy, blondynki zaś powinny postawić na olej jojoba.

Codzienna odżywka do włosów
Codzienną pielęgnację włosów uzupełnij o odżywkę bogatą w ceramidy. Składniki te wykazują silne działanie naprawcze – poprzez tworzenie ochronnego filmu na powierzchni włosa, zamykają łuski i odbudowują jego wnętrze. Wypróbuj ochronną odżywkę bez spłukiwania Biologique Recherche Pommade Capillaire.

Tlen na włosy u fryzjera
Tlen ma zbawienny wpływ na kondycję włosów i skóry głowy. Infuzja polega nadostarczeniu do skóry mieszanki tlenu z substancjami aktywnymi (np. z kwasem hialuronowym). Zabieg ten nie tylko pomoże zregenerować włosy, ale także pobudzi krążenie, co ma realny wpływ na ograniczenie łysienia.

Przy użyciu masek, peelingów czy skoncentrowanych ampułek, odpowiednio dobranych przez specjalistę do potrzeb włosów, jesteśmy w stanie długotrwale je odżywić. Trzeba pamiętać również, że zachowanie regularnego wykonywania takich zabiegów ma kluczowe znaczenie w utrzymaniu zdrowego wyglądu włosów – podkreśla Michał Wadas.

Ochronna odżywka do włosów – Biologique Recherche Pommade Capillaire

– Bogata w ceramidy, które poprzez tworzenie ochronnego filmu na powierzchni włosa zamykają łuski i odbudowują jego wnętrze
– Odżywia, widocznie wygładza włosy, pozostawiając je mniej kruche
– Chroni włosy przed codziennym działaniem szkodliwych czynników środowiskowych
– Przywraca włosom blask i zapobiega rozdwajaniu się końcówek
Konrad Sokołowski