Nagrodzone maseczki antywirusowe, odkażające i zabijające bakterie

Polski dystrybutor nowatorskich samoodkażających się maseczek – LSP Life, otrzymał na XI Gali Polish Businesswoman Awards- nagrodę w kategorii zdrowie – jako „Lider innowacyjnych wyrobów sanitarnych i rozwiązań higienicznych”. Nagrodę podczas gali odebrała prezes zarządu LSP Life – Pani Aleksandra Wolska.
Wyjątkowość tych maseczek polega na tym, że wykorzystana do produkcji tkanina, chroni przed rozprzestrzenianiem się bakterii i wirusa, dezaktywuje, a także zabija, skuteczność ich jest bliska 100-%, co wynika z testów renomowanych europejskich i amerykańskich ośrodków naukowych.

16 października w Warszawskim Hotelu Regent odbyła się uroczysta 11.

Gala Polish Busineswoman Awards. Uroczystość poprowadził aktor Jacek Borkowski, a nagrody dla wybitnych kobiet biznesu przyznano w kilku głównych kategoriach: wybitna osobowość, uroda, sukces firmy, zdrowie, moda, nieruchomości oraz finanse. W tym roku jedną z laureatek została Pani Aleksandra Wolska prezes LSP Life.

LSP Life nagrodzono w kategorii zdrowie, jako lidera innowacyjnych wyrobów sanitarnych i higienicznych. Firma jest dystrybutorem maseczek wyprodukowanych w opatentowanej szwajcarskiej technologii Livinguard – która jako pierwsza na świecie umożliwia produkcję tkanin działających bakterio i wirusobójczo – rozrywając ściany komórek drobnoustrojów po zetknięciu z tkaniną.

Technologia polega na osadzaniu na powierzchni tkaniny dodatniego ładunku polikationowego. Gdy mikroby wejdą z nią w kontakt, komórka drobnoustroju, która jest naładowana ujemnie, zostaje zniszczona – wyjaśnia dyrektor Instytutu Higieny Zwierząt i Środowiska Freie Universität Berlin, prof. dr Uwe Rösler. – Nasze testy laboratoryjne

potwierdziły, że tkanina wytwarzana w technologii Livinguard dezaktywuje ponad 99 proc. ludzkiego koronawirusa– potwierdza światowej sławy mikrobiolog i wirusolog prof. dr Charles P. Gerba z The University of Arizona. Podobne rezultaty przyniosły testy przeprowadzone przez naukowców Instytutu Technologii Włókienniczej Uniwersytetu RWTH w Akwizgranie.

Maseczki do Polski sprowadziła firma LSP Life. „Bardzo cieszymy się z nagrody Businesswoman Award. Jesteśmy startupem, którego pomysł biznesowy już na początkowym etapie został dostrzeżony i nagrodzony – to dla nas ogromne wyróżnienie, ale także i motywacja by dalej działać na polu innowacyjnych rozwiązań w obszarze zdrowia, o które bardziej niż kiedykolwiek powinniśmy teraz dbać” – podsumowała Aleksandra Wolska z LSP Life.
Marek Janota