Jak działa toaleta myjąca?

Czym jest toaleta myjąca i jakie ma zalety?

Toaleta myjąca czy bidet? Które z nich wybrać, aby mieć w łazience najbardziej komfortowe urządzenie do higieny intymnej? Z pomocą ekspertek wyjaśniamy, dlaczego dobrym wyborem jest toaleta myjąca, opisujemy zasady jej działania, sposób montażu oraz funkcje.

Idea toalety myjącej

Toaleta myjąca to z pozoru ,,tradycyjna” miska WC, natomiast posiada ona wiele funkcjonalności i ciekawych zastosowań technologicznych. Jedną z zalet

tego urządzenia jest wysoki komfort użytkowania – bez większego wysiłku można zadbać o higienę stref intymnych. Toalety te posiadają regulacje temperatury oraz technologie natrysku, które można dopasować do indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika. Bidet traktujemy jako osobne urządzenie sanitarne, które zajmuje dodatkową przestrzeń i nie oferuje tak szerokiego zakresu udogodnień. Jeśli zależy nam na optymalnym wykorzystaniu metrażu łazienki i wygodzie wynikającej z innowacyjnych rozwiązań, to warto zainwestować w toaletę myjącą, która spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających domowników – mówi Ewa Grzywa, architektka wnętrz Decoroom.

Ergonomiczność i uniwersalność to najważniejsze cechy toalety myjącej, która łączy funkcje toalety i bidetu oraz zapewnia użytkownikom długotrwałe poczucie czystości i świeżości. Z uwagi na brak potrzeby korzystania z papieru toaletowego, oszczędzamy znaczne ilości surowców potrzebnych do jego produkcji. A także wodę. Mała zmiana może dużo znaczyć. – Atutem toalety myjącej jest to, że może być zainstalowana zarówno w starej łazience (jeśli posiadamy w miejscu montażu prąd), jak i w nowo remontowanym pomieszczeniu, które uzbrajamy we wszystkie niezbędne przyłącza – wskazuje architektka Monika Staniec z autorskiej pracowni Monika Staniec Interior Design.

Urządzenie dla całej rodziny

Jedne z najbardziej znanych toalet myjących na świecie to produkty Geberit AquaClean. Dzięki opatentowanej technologii WhirlSpray, pulsujący strumień prysznicowy umożliwia precyzyjne i dokładne mycie przy małym zużyciu wody. Z kolei innowacyjna technika TurboFlush zapewnia wyjątkowo ciche i dokładne spłukiwanie.

Z szerokiej oferty Geberit można wybrać odpowiednią toaletę myjącą dostosowaną praktycznie do każdej sytuacji życiowej i potrzeb użytkownika. Geberit AquaClean Mera zapewnia pełną wygodę i spełnia najwyższe wymagania projektowe i funkcjonalne. AquaClean Sela to ponadczasowe, purystyczne wzornictwo. Ta elegancka toaleta myjąca charakteryzuje się wyrazistą formą, wysokiej jakości materiałami oraz funkcjami, które są niezwykle proste i intuicyjne w obsłudze. Toaleta myjąca AquaClean Tuma to wszechstronne rozwiązanie, które zapewnia komfortowe mycie wodą w każdym domu. Jest też dostępna jako deska sedesowa do późniejszego montażu, co stanowi alternatywę dla urządzenia WC z funkcją higieny intymnej.

Dodatkowo wszystkie parametry da się wygodnie ustawić na stałe, korzystając z pilota, bezprzewodowego panelu sterowania lub aplikacji Geberit AquaClean.

Instalacja toalety AquaClean

Atutami toalety myjącej AquaClean są także: wyjątkowe wzornictwo, doskonała jakość użytych materiałów, która zapewnia trwałość urządzenia oraz łatwy montaż. Decydując się na stelaż podtynkowy Geberit, zyskujemy pewność po obu stronach ściany. Istotne jest, aby zarówno stelaże, jak i ceramikę łazienkową wybierać z katalogów jednego producenta. Będzie to gwarancją dobrego dopasowania wszystkich

składowych naszej wymarzonej łazienki. Doskonale dopasowane elementy systemów instalacyjnych znajdziemy m.in. w systemie Geberit GIS, który pozwalana na opracowanie zindywidualizowanych i ekonomicznych rozwiązań na potrzeby każdego projektu budowlanego, bez względu na to, czy został stworzony dla nowego budynku czy wyremontowanej łazienki.

 – Jeżeli wybraliśmy Geberit AquaClean do swojej łazienki, to pozostaje jeszcze uzbroić miejsce, w którym będzie stała toaleta myjąca, w prąd, wodę (podobnie jak w przypadku bidetu) i w odpływ kanalizacyjny. To jedyne wymogi producenta. Po montażu sprzętu można zainstalować aplikację do swojej toalety myjącej i sterować nią z poziomu smartfona. To nie lada gratka dla fanów smart home! – dodaje architektka Monika Staniec.

Zachęcamy także do obejrzenia recenzji popularnego YouTubera, Karola Paciorka – twórcy kanału Imponderabilia i Lekko Stronniczy: https://www.youtube.com/watch?v=X2FLpx3gPlg
Anna Górecka