Czym jest inteligentne sterowanie wentylacją mechaniczną w domu?

Jak zamontować automatyczne urządzenie do sterowania wymianą powietrza?

Automatyzacja całkowicie opanowała nasze życie i zajmuje coraz to nowsze jego obszary. Wchodzi również do przestrzeni mieszkalnych, ułatwiając nam codzienne funkcjonowanie. Rozbudowane i zintegrowane systemy automatyki domowej pozwalają na swobodne sterowanie instalacjami i urządzeniami, dostosowując się do harmonogramu dnia, stylu życia i potrzeb mieszkańców. Ważnym aspektem, który powinien zostać objęty stałą kontrolą jest jakość powietrza, którym oddychamy. Przykładem może być inteligentny system sterowania wentylacją mechaniczną w domu.

Skuteczną wymianę powietrza z uwzględnieniem maksymalnej energooszczędności i najwyższego komfortu użytkowania zapewnia system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła VASCO SILENT VENTILATION. Ten niezawodny element idei inteligentnego domu pozwala wprowadzić bezpieczeństwo i troskę o zdrowie na wyższy poziom. I chociaż mogłoby się wydawać, że nowoczesne technologie powinny być kojarzone ze skomplikowanym mechanizmem, konstruktorzy VASCO zaprojektowali system, który opiera się na pracy czujników, prostych w obsłudze bezprzewodowych przełącznikach, a nawet elastycznej aplikacji na smartfona.

Wentylacja mechaniczna  w domu pomyśli za Ciebie

Zautomatyzowany system rekuperacji przez całą dobę dostarcza świeże powietrze do wszystkich pomieszczeń suchych i jednocześnie usuwa powietrze z pomieszczeń wilgotnych. Cała procedura odbywa się w sposób zautomatyzowany, odpowiadający potrzebom mieszkańców. Podłączenie do domowego routera internetowego specjalnie opracowanej bramki VASCO WIFI umożliwia sterowanie pracą rekuperatora za pomocą aplikacji na smartfona – VASCO CLIMATE CONTROL. Opcja ta pozwala utworzyć spersonalizowany, tygodniowy program pracy urządzenia, w szybki sposób modyfikować ustawienia, wyświetlać podgląd parametrów, a także uruchamiać funkcje czasowe (takie jak: poza domem, w domu, sen, kominek, itp.). Brak zainstalowanej aplikacji nie oznacza jednak ograniczenia możliwości urządzenia. Każdy rekuperator VASCO wyposażony jest w łatwo dostępny, bezprzewodowy przełącznik obrotów, którym można zmieniać biegi i włączać dostępne funkcje.

Stwórz własny system smart-home

W nowoczesnym, inteligentnym domu zamontowanie kontrolowanej, mechanicznej wentylacji z rekuperatorem umożliwi połączenie energooszczędności z komfortem zdrowia i bezpieczeństwa. Podstawowy system sterowania można rozbudować nawet do 20 różnych przełączników i czujników w celu pełnej automatyzacji i optymalizacji pracy wentylacji. Opcjonalne rozszerzenia sterują pracą urządzenia automatycznie i kontrolują zawartość dwutlenku węgla w powietrzu lub poziom wilgotności. Dodatkowo, jeśli w domu zainstalowana jest system inteligentnego budynku, rekuperatory mogą być sterowane kablowo sygnałem generowanym przez ten system w zakresie intensywności wentylacji.

Zintegrowanie ze sobą innych instalacji znajdujących się w domu i podłączenie ich do aplikacji VASCO CLIMATE CONTROL przynosi pełną kompatybilność kontroli ogrzewania i wentylacji domu. Działanie rekuperatora, ogrzewania podłogowego i grzejników może być zarządzane przez jeden system.

Dzięki rozwiniętym technologicznie sieciom urządzeń domowych nasze życie codzienne może stać się bardziej komfortowe, bezpieczniejsze i oszczędne. Instalacja inteligentnej automatyki budynkowej przynosi szereg korzyści zarówno mieszkańcom jak i środowisku.
Anna Górecka