Mała łazienka w stylu vintage w mieszkaniu?

Jak urządzić luksusowo małą łazienkę?

Dziś mała łazienka w stylu vintage nie jest niczym nadzwyczajnym, ponieważ jest dostęp do wyjątkowych materiałów. Teraz wnętrze zaprojektujemy i urządzimy według własnych pomysłów, co dawniej nie było możliwe. .

Mała łazienka w stylu vintage, a jak to było dawniej?

Kiedyś w łazience armatura i boazeria były szczytem marzeń. Stopniowo wprowadzano kafelki, które stanowiły o pewnego rodzaju luksusie. Rzadko które wnętrza wyglądały estetycznie. Brakowało na rynku odpowiednich materiałów, więc pomieszczenie nie mogło niczym zachwycać. Teraz łazienkę można zaprojektować i wybrać dowolny styl, jak to zrobiła blogerka i fotografka Anna Tyrała.

Wprowadziła do wnętrza oryginalny design i przytulny klimat w nieco vintage’owym stylu. Stworzyła w mieszkaniu w bloku prawdziwie luksusową przestrzeń kąpielową. Anna Tyrała z zawodu jest prawniczką, jednak to fotografia stała się jej największą pasją. To między innymi właśnie tej tematyce poświęciła swojego bloga „Fotografka bloguje”. Ania często robi zdjęcia na tle swojego przytulnego mieszkania, jednak nigdy nie zaprosiła swoich obserwatorów do łazienki. I nic dziwnego – należał się jej generalny remont. Teraz to właśnie to pomieszczenie stało się jednym z ulubionych miejsc Ani.

„Nadszedł ten dzień, kiedy w końcu mogę Wam pokazać metamorfozę mojej łazienki. Czekałam jeszcze trochę na ostatnie elementy wykończeniowe i oto jest – wymarzona domowa strefa SPA” – cieszy się Ania, która podzieliła się efektami remontu ze swoimi fanami na Instagramie.

Strefa SPA w małej łazience

Jako fotografka i influencerka, Ania doskonale rozumie potrzebę stworzenia w domu odpowiedniej przestrzeni do robienia klimatycznych zdjęć. Liczy się każdy szczegół. Aranżując swoją wymarzoną łazienkę, blogerka zadbała o to, aby nie zabrakło w niej jasnych, ciepłych barw za sprawą vintage’owych kafelków w kolorze złamanej bieli, a także imitujących drewno, ułożonych w jodełkę. Co istotne, te ostatnie nie mają nic wspólnego z boazerią, która wcześniej pokrywała ściany łazienki. Widok wzoru jodełki w ciepłym odcieniu sprawia, że kąpiel jest jeszcze bardziej kojąca. Podobny motyw powtarza się też na podłodze łazienki.

Dlaczego wanna, a nie kabina?

Kabina zajmuje mniej miejsca, ale nie zastąpi wanny. Ani zależało na tym, aby była na tyle duża i wygodna, aby można było wziąć w niej relaksującą kąpiel i poczytać książkę. Fotografka wybrała biały model o wymiarach 140×70 cm. Choć łazienka Ani jest niewielka i możliwości były ograniczone, to zgodnie z nazwą modelu efekt okazał się perfekcyjny! Oczywiście nie mogło zabraknąć drewnianej półki na wannie, na której można położyć książkę albo postawić filiżankę z herbatą czy kieliszek wina.

Czas na umywalkę

Niezwykle stylowym i fotogenicznym elementem łazienki jest biała, okrągła umywalka nablatowa – a konkretnie model o średnicy 40 cm. Do wanny i umywalki Ania dobrała baterie w kolorze miedzi, które stały się stylistyczną kropkę nad „i”. Umywalkę umieszczono na klasycznej białej szafce z marmurowym blatem i mosiężnymi uchwytami. Od kiedy remont dobiegł końca, ten zakątek łazienki to ulubione miejsce Ani. Fotografka stworzyła w tym miejscu doskonałą scenografię dla zdjęć swoich ulubionych kosmetyków.

Mała łazienka w stylu vintage a funkcjonalność

Oczywiście piękny wygląd musi iść w parze z funkcjonalnością. Maksymalny komfort korzystania z wanny zapewnia zestaw odpływowo-przelewowy Geberit D52 o długości 26 cm. To idealne rozwiązanie do wanny znajdującej się w mieszkaniu w bloku. Do tego zawór zestawu odpływowego Geberit ze swobodnym przepływem i pokrywą odpływu – i nic nie jest w stanie zakłócić relaksującej kąpieli! W taki samo sposób zadbano o komfort korzystania z umywalki. Zamontowano w niej syfon z wkładem syfonującym z poziomym odpływem.

W łazience detale mają znaczenie

O Ani z pewnością można powiedzieć, że jest estetką, i że przywiązuje ogromną wagę do każdego szczegółu w aranżacji swojego mieszkania. Wybór elementów strefy WC również był dobrze przemyślany i padł na wiszącą miskę Geberit One  z technologią Geberit TurboFlush i z ukrytymi mocowaniami. Miskę WC umocowano na elemencie montażowym Geberit Duofix o wysokości 112 cm, ze spłuczką podtynkową. Luksusowy wygląd strefy WC zapewnia minimalistyczna spłuczka Geberit Sigma 80 ze szkła lustrzanego. Spłuczka posiada funkcję elektronicznego uruchamiania spłukiwania, co sprawia, że również korzystanie z toalety staje się niebywale luksusowym doświadczeniem.
Anna Górecka