Jak urządzić domowe SPA w łazience?

Jak stworzyć domowe SPA w łazience?

W łazience możemy urządzić domowe SPA, co w zimowe dni jest doskonałym pomysłem. Taką możliwość dają nastrojowe dekoracje i naturalny wygląd. Musimy też pamiętać o wodoodpornych podłogach.

Domowe spa w łazience

Idealną przestrzenią, w której możemy odnaleźć ukojenie jest łazienka. Domowe SPA można urządzić .prostym sposobem, poprzez zmianę jedynie dekoracji i kolorów. Jest też trochę bardziej wymagająca, metamorfoza wnętrza.

Jak tego dokonać w prosty sposób? Zmieńmy kolory. Organiczne odcienie takie jak ziemisty brąz, perłowa szarość czy oliwkowa zieleń wprowadzają do wnętrza poczucie bezpieczeństwa. Z kolei jaśniejsze, takie jak beż lub miętowa zieleń, pomagają uzyskać efekt przestronności, szczególnie w mniejszych wnętrzach. Aby aranżacja jeszcze bardziej sprzyjała dobremu samopoczuciu, warto wprowadzić do wnętrz uzdrawiającą moc natury, dekorując łazienkę roślinami lubiącymi wilgotne środowisko.

Jak wyposażyć domowe SPA

Domowe SPA, jak każe inne należy wyposażyć w świece zapachowe, które będą roztaczały zmysłowe aromaty, Olejki eteryczne są niezwykle przyjazne dla skóry. W łazience powinien panować porządek, dlatego ułóżmy odpowiednio kosmetyki, by były gotowe do codziennego użytku. Inne niepotrzebne tubki i słoiczki niech znajdą swoje miejsce w ozdobnych pudełkach. W ten sposób lepiej zorganizowane i pozbawione nadmiaru wnętrze pomoże nam skupić się na własnym ciele i umyśle.

Wybierz podłogę wodoodporną, by pójść o krok dalej

Jeśli jednak idea wellness interesuje nas bardzo mocno, możemy pójść o krok dalej. Dokonać pełnego przeobrażenia przestrzeni i całkowicie odmienić łazienkę. Tak jak w prawdziwym SPA, pomoże w tym faktura i dekor drewna. Dobra wiadomość jest taka, że kolekcja laminatów Capture Quick-Step łączy wygląd drewna z łatwością utrzymania i odpornością na wodę. Naturalne łączenia i realistyczne struktury powierzchni oznaczają, że designerskie podłogi belgijskiego producenta są niemal nie do odróżnienia od naturalnego materiału.

Inne atuty – hydrofobowa technologia

Kolekcja Capture, jak i Classic, mogą pochwalić się hydrofobową technologią HydroSeal, która chroni łączenia między panelami. Dzięki temu ich powierzchnia jest całkowicie wodoszczelna – woda nie przenika pod ich spód. Dodatkowo powłoka powoduje, że trudniej osadzają się na niej brud i bakterie. Łączenia podłóg pozostają na zawsze równe, co sprawia, że nie trzeba martwić się o ich konserwację. Mając domowe SPA w łazience nie musimy stale zajmować się zbędnymi kwestiami i w pełni możemy cieszyć się atmosferą relaksu przez długi czas.
Jarosław Kril

2 Comments

  1. Aranżacja łazienki a domowe SPA -

    […] możemy nie tylko cieszyć się na co dzień świeżością we własnej łazience, ale stworzyć tu prawdziwe domowe SPA. Czyste, odświeżone powietrze pozwala bowiem w pełni rozejść się zapachom, które osobiście […]

Comments are closed.