Jak uzyskać odszkodowanie za błąd medyczny?

Odszkodowanie za błąd medyczny

Coraz więcej spraw sądowych dotyczy udowodnienia błędu medycznego, czego skutkiem może być przyznane odszkodowanie dla pacjenta, który doznał trwałego bądź czasowego uszczerbku na zdrowiu.
Coraz więcej spraw sądowych dotyczy udowodnienia błędu medycznego, czego skutkiem może być przyznane odszkodowanie dla pacjenta, który doznał trwałego bądź czasowego uszczerbku na zdrowiu. Sprawdź, jak otrzymać odszkodowanie za błąd medyczny. Otrzymane środki przydadzą się w celu leczenia, rehabilitacji albo pokryją tzw. utracone korzyści. 

Odszkodowanie za błąd medyczny — w jakich przypadkach się należy?

Jak potwierdza kancelaria odszkodowawcza w Częstochowie, świadczenie odszkodowawcze przysługuje wszystkim pacjentom, którzy w wyniku błędu lekarskiego doznali trwałego lub czasowego uszczerbku na zdrowiu. Błędem lekarskim nie jest tylko źle przeprowadzony zabieg operacyjny czy źle dobrane leczenie farmakologiczne. Za błąd medyczny uznaje się również nietrafioną diagnozę, która opóźniła prawidłowe leczenie bądź jej skutkiem było wdrożenie złej terapii leczniczej. 

Warto podkreślić, że sprawy o odszkodowanie w Częstochowie prowadzone są nie tylko na wniosek poszkodowanych pacjentów, ale również bliskich pacjenta, który w wyniku błędu lekarskiego zmarł. Sprawy o odszkodowanie w takich przypadkach zakładają najczęściej spadkobiercy ustawowi zmarłego pacjenta. 

Jak otrzymać odszkodowanie za błąd lekarski?

Przede wszystkim priorytetem jest dokumentacja medyczna oraz wszystkie dowody, które wskazują na winę służby medycznej. Pamiętaj, że błąd medyczny może wyniknąć nie tylko z winy lekarza, ale również pielęgniarki czy salowej. 

Potwierdzeniem musi być uszczerbek na zdrowiu, od którego zależy również wartość otrzymanego odszkodowania. 

Pamiętaj, że zawsze dobrym rozwiązaniem jest podjęcie współpracy z kancelarią odszkodowawczą w Częstochowie, która będzie wsparciem na każdym etapie postępowania. Zwróć uwagę, że służba medyczna zazwyczaj nie przyznaje się do błędu, a za lekarzami stoi sztab profesjonalnych prawników. 

Artykuł powstał na podstawie wiadomości merytorycznych użyczonych przez kancelariakowalski.pl