Trendy fitness w 2018 roku!

Zdrowy styl życia to zmiany i wyzwanie. Do Polski zawitały nowsze trendy z całego świata. Jakie aktywności będą na pierwszych miejscach w tym sezonie i w jaki sport warto będzie zainwestować?

Sztuki walki wciąż modne
Paleta wyboru jest ogromna – każdy znajdzie coś dla siebie. Sztuki walki stały się modne z dwóch powodów. Po pierwsze są sportem – aktywność, spalanie tłuszczyku, zdrowe podskoki. Po wtóre – sztuki walki uczą umiejętności, z którymi każdy z nas czuje się w życiu pewniej i bezpieczniej. A to, jak się okazuje, stanowi bardzo skuteczną zachętę do tego, żeby zacząć swoją przygodę. Na treningi chodzą już nawet kilkuletnie dzieci.

Boks – nie dla wszystkich
Dynamiczny, energetyczny, mocno wysiłkowy i niekoniecznie oznaczający walkę kontaktową z przeciwnikiem. Boks można uprawiać również z wykorzystaniem przyrządów treningowych. Dlaczego tak się spodobał? Obok oczywistych zalet, wynikających z ruchu, aktywności i spalania kalorii, boks wspaniale rozładowuje stresy i nagromadzone napięcia. Nie ma opcji, żeby po treningu czuć jeszcze złość na poranne wydarzenia w pracy.

CrossFit dla wytrzymałych
Kolejny wybór zdecydowanie dla wytrzymałych. CrossFit to ćwiczenia, które w mieszanych sekwencjach łączą trening siłowy z kondycyjnym. Wykonywane są w trybie ciągłym, bez przerw na odpoczynek. Z treningu crossFit płynie mnóstwo korzyści – poprawiają krążenie, wydolność oddechową, zwiększają siłę i kondycję, wytrzymałość, rozciągają, a także fantastycznie wpływają na równowagę i sprawność psychomotoryczną.

Fit dance w rytm muzyki
Czy może być coś przyjemniejszego, niż harmonijne zgranie treningu z ulubionymi przyjemnościami, a wszystko to w rytmie ukochanych szlagierów? Fit dance to zgrabne połączenie tańca – w jego energetycznej i dynamicznej odsłonie – z treningiem fitness. Trening wytrzymałościowy w takiej formie ma świetne rezultaty w kwestii rzeźby ciała, wzmocnienia mięśni, kondycji i poprawa wydolności.

Aeroboxing a boks
Jeśli sam boks to za mało, a same zajęcia fitness stały się już nudne, to mamy coś nowego – aeroboxing – to połączenie boksu z elementami fitness. Zajęcia wyrabiają bardzo solidną kondycję, doskonale rzeźbią mięśnie i bardzo skutecznie spalają tkankę tłuszczową. Są bardzo dynamiczne i wymagają sporego wydatku energetycznego – no ale, o to przecież chodzi.

Trening hybrydowy – ćwiczenia siłowe
Trening hybrydowy to połączenie ćwiczeń siłowych oraz znanego cardio. W tym zestawieniu budujemy mięśnie, spalając jednocześnie nadmiar tkanki tłuszczowej. Niekwestionowaną zaletą hybrydy jest szybkość efektów – wyraźne widać już po kilku treningach. Lubiana jest również za to, że wymaga nieco mniej czasu na jednorazowy trening.

Body balance dla osób z problemami zdrowotnymi
Body balance kierowany jest do wszystkich grup wiekowych i pozwala ćwiczyć również osobom z wybranymi problemami zdrowotnymi. W dużym skrócie, to połączenie pilatesu, jogi oraz elementów tai chi. W body balance pracują wszystkie grupy mięśni. To wspaniała forma odprężenia i relaksu, która oczywiście doskonale wpływa na sylwetkę, formę i kondycję. Równocześnie pozwala zwiększyć koncentrację i odzyskać wewnętrzny spokój.

Fitball – modeluje sylwetkę
Całkiem przyjemny trening z wykorzystaniem dużych piłek rehabilitacyjnych. Plusem fitballu jest jego wypływ na całe ciało – program jest skonstruowany tak, żeby modelować całą sylwetkę. Pracuje – bez wyjątku – każdy mięsień. Poprawia sprawność i kondycję, rozciąga i poprawia koordynację ruchową.

Aplikacje treningowe w ćwiczeniach
Tu można pisać bez końca. Co chwilę bowiem, pojawiają się nowinki, które prześcigając się funkcjonalnościami, walczą o nowego odbiorcę. I nie mamy tu na myśli nowoczesnych sprzętów z sal fitness i siłowni, a akcesoria, które zaczynają nam towarzyszyć w codziennym życiu. Sport watche, bransoletki pomiarowe, pulsometry, krokomierze i wiele więcej. I choć same w sobie nie stanowią formy treningu, to zdecydowanie są i będą modne i będą królować na fit-salonach w 2018 roku.
źródło: sportroom.pl/blog