„Lista 500” – Śnieżka ponownie wśród liderów

Na łamach dziennika „Rzeczpospolita” po raz 20. zostało opublikowane zestawienie wiodących polskich przedsiębiorstw,  „Lista 500”.  Na 447 pozycji znalazła się Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA, w tegorocznej edycji prestiżowego rankingu.
Jak co roku, w zestawieniu „Rzeczpospolita” klasyfikowane są dynamiczne przedsiębiorstwa, będące liderami polskiej gospodarki. Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA do nich należy. Jest czołowym  producentem farb i lakierów w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

W 2017 roku Śnieżka uzyskała przychody ze sprzedaży w wysokości 566 998 tys. zł. Wyniki finansowe przełożyły się na 447. miejsce przedsiębiorstwa na tegorocznej „Liście 500”. Godny uwagi jest również fakt, że Śnieżka należy do 143 spółek giełdowych sklasyfikowanych w rankingu. Wśród spółek obecnych „na parkiecie”, firma zajęła 130. miejsce.

Grupa Kapitałowa Śnieżka wykorzystuje długoletnie doświadczenie i znajomość rynków lokalnych oraz najnowocześniejsze technologie, wyznaczając trendy w swojej kategorii, zarówno na rodzimym rynku, jak i poza granicami kraju. To wszystko przekłada się na wyniki firmy, która co roku obecna jest w prestiżowych zestawieniach.

Nowoczesne zakłady produkcyjne przedsiębiorstwa, zlokalizowane w Polsce, na Ukrainie oraz Białorusi, produkują rocznie 140 mln litrów różnego rodzaju wyrobów chemii budowlanej. To jedyna firma w branży posiadająca Akredytowane Laboratorium Badawcze, a także jedyna notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Śnieżka posiada własną Fundację oraz prowadzi autorskie programy społeczne.
Paweł Zdybał